п`ятниця, 22 листопада

Гості Львова у 2023 році. Хто вони?

Вперше за час повномасштабної війни Львівський туристичний офіс у співпраці з Соціологічною лабораторією програми соціології Українського католицького університету провів соціологічне опитування серед в’їзних відвідувачів міста.

Джерело: lviv.travel.

Мета – сформувати актуальний портрет гостя Львова, дослідити профіль його подорожі, враження та рівень задоволеності від перебування у місті.

Опитування здійснювалося у період з 27 квітня по 10 травня 2023 року. Методом face-to-face інтерв’ю було опитано 460 респондентів віком від 16 років.

Наповнення вибірки здійснювалось методом випадкового відбору типових представників з елементами позитивної дискримінації щодо внутрішньо переміщених осіб та іноземних гостей.

Основні локації проведення опитування: площа Ринок, ринок Вернісаж (біля театру ім. М. Заньковецької), площа біля Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Меморіал Героїв Небесної Сотні, готелі Львова.

Опитані респонденти – це 88,6% – українські гості, в основному з Києва, Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Херсону та 11,4% – іноземці, найбільше із США, Польщі, Великої Британії.

77% гостей раніше відвідували Львів, лише 23% вперше у місті.

Метою подорожі до Львова гості найчастіше зазначають відпочинок (34,6%), зміну проживання (внутрішньо переміщені особи) – 19,7%, відвідини друзів і родини – 18,1%, робота – 14,4%, волонтерство – 3,9%, транзит – 3,1%, участь у змаганнях, конкурсах, фестивалях – 2,4%, виготовлення візи – 1,5%, короткі навчальні курси – 1,5%.

Перебувають у Львові переважно з сім’єю та родичами – 41,7%, також з друзями – 22,7%, трохи менше приїхали сюди самостійно – 18,3%, парою – 10,3% та з колегами/бізнес-партнерами – 5,6%.

З якою метою приїжджають іноземці?
 

Найчастіше для відвідин друзів та родини (36,7%), відпочинку (26,8%), волонтерства (22%) та менше для роботи (10,5%) і транзиту (4%).

Про Львів люди, які сюди приїхали, знають переважно з дитинства (53%), від родичів або знайомих, які проживають чи проживали у Львові (34,7%), з соціальних мереж та Інтернету (11,5%), публікацій зі ЗМІ (8,7%) та з телебачення (7,9%).

На питання чи включали інші міста, крім Львова, у свою подорож, більшість гостей відповіли, що їхали виключно до Львова (73,7%). Інші (26,3%) включили у подорож такі міста як Київ, Ужгород, Івано-Франківськ, Луцьк, Дрогобич та Краків.* 

Яким транспортом приїжджають та де живуть гості, що завітали до Львова
 

Найчастіше – потягом (56%), також власним автомобілем (26,3%) та рейсовим автобусом (12,3%).

Найпопулярнішими видами транспорту для іноземців є рейсові автобуси та потяги, рідше – власний автомобіль.

Де живуть гості у Львові? 28,4% – в орендованій квартирі, 26,2% – у готелі, 21,7% – у родичів чи друзів.

Середня тривалість перебування гостей у Львові, без врахування внутрішньо переміщених осіб – 2-3 дні, з них іноземців – 4-7 днів.

Як зазначили українські гості, їхні середні витрати у Львові на одну особу в день – 1450 грн. (36 євро). Для іноземців це 2065 грн. (52 євро).**

Проведення часу у Львові 

У Львові гості люблять самостійні прогулянки містом (81,9%), відвідувати ресторани та кав’ярні (73%), заклади культури (51,4%). Також, серед опцій – відвідування подій та ярмарків (27,6%), робота (24,3%), відвідування екскурсій у супроводі гіда (16,6%), волонтерство (16,4%).

Щодо іноземців, то їхнє проведення часу виглядає так: самостійні прогулянки містом (69,6%), відвідування ресторанів та кав’ярень (67,6%), закладів культури (60,6%), подій та ярмарків (34,6%), волонтерство (32,3%).

Майже 90% гостей міста хотіли б відвідати Львів ще раз, а близько 10% запевняють, що радше так.

Оцінка міста та враження 

Топ-10 локацій, які найбільше сподобались гостям: Оперний театр, площа Ринок, Стрийський парк, Личаківський цвинтар, Високий Замок, Шевченківський гай, Ратуша, Будинок вчених, театр ім. М. Заньковецької.

Локації, які найбільше вподобали іноземці – Стрийський парк, площа Ринок, Оперний театр, Шевченківський гай, Будинок вчених, парк ім. І. Франка.

Які емоції викликає Львів у своїх гостей?

Щоб зрозуміти, які емоції викликає Львів у своїх гостей та як вони тут почуваються, ми запитали, з яким кольором у них асоціюється місто. І ось, що з цього вийшло.

Основні кольори, з якими асоціюється місто у всіх гостей – жовтий та зелений. 

Психолог, Евелія Більська, пояснює як люди сприймають ці кольори, а відтак і місто.

«Жовтий є кольором сонця, радості, тепла та бадьорості. Саме цей колір пов‘язують із вираженням емоцій, оптимізмом, рухом та приємними відчуттями. Жовтий підвищує концентрацію уваги, допомагає у прийнятті нових ідей, звільняє від негативу.

Зелений колір є символом життєвої енергії, порятунку, гармонії, любові, зростання. Окрім найбільш «природнього» значення, зеленому притаманні глибина, досвід та знання. Він діє заспокійливо, єднає людей з природою»

Більше результатів дослідження: https://bit.ly/3Nkhgxv

*Не включені відповіді осіб, що мають статус внутрішньо переміщених осіб.

**Включені витрати на харчування, громадський транспорт, сувеніри та будь-що інше. Не включені витрати на проживання у Львові, проїзд до/зі Львова.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: