Фейкові люди Львова: журналісти викрили мережу онлайн-ботів Григорія Козловського

Фейкові користувачі Facebook активно намагаються вплинути на думку реальних львів’ян

Журналісти видання «Наші гроші. Львів» викрили масштабну мережу фейкових акаунтів у Facebook, які працюють в інтересах місцевого депутата та бізнесмена Григорія Козловського та партії ВО «Свобода». 17 лютого видання опублікувало статтю «Фейкові люди Львова» із аналізом активності низки сторінок несправжніх користувачів у 2019-2020 рр, пише zaxid.net.

При створенні численних акаунтів нібито львів’ян використовувались фотографії зі сторінок мешканців Росії та Білорусі у соцмережі «Вконтакте». Більшість таких акаунтів були створені в 2019 році. Журналістам вдалося ідентифікувати 60 фальшивок, однак експерти стверджують, що насправді схожі ботоферми налічують не менше 500 фейкових акаунтів.

Активна діяльність інтернет-ботів розпочалася влітку 2019 року. Тоді фейкові користувачі підтримували передвиборчу кампанію кандидата в народні депутати, діючого мера Винників Володимира Квурта. Відтоді боти активно поширюють контент політичних ток-шоу телеканалу НТА, студія якого розташована у «Гранд-готелі» Григорія Козловського. Постійними гостями цих ефірів є Володимир Квурт, Олег Синютка, а також місцеві депутати від ВО «Свобода» і «БПП» (нині – «Європейська солідарність»).

Із фейкових акаунтів регулярно поширюють інформацію про діяльність депутатів міської ради саме від ВО «Свободи» і «БПП». У 2019 році боти також послідовно виступали проти будівництва заводу гарячого цинкування у Винниках, поширюючи гасло: «Другий Чорнобиль після Львова!».

А під час обшуків СБУ на тютюновій фабриці у липні 2019 року боти захищали інтереси власників підприємства, називаючи слідчі дії «наїздом» на національного виробника.

Фейкові акаунти також підтримували будівельні проекти, пов’язані з компанією Avalon, співвласником якої вважається Григорій Козловський. Йдеться про наміри збудувати готель мережі Hilton у у центральному парку Львова , а також про можливе будівництво офісного центру на вул. Сахарова на місці так званого будинку Терлецького.

Останнім часом боти підтримували позицію Григорія Козловського у конфлікті навколо передачі земельних ділянок ФК «Карпати». Після публікації статті власники фейкових акаунтів почали їх видаляти

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.