Евакуація авто за хвилину: як працює новий евакуатор у Львові

З початку березня у Львові працює новий евакуатор. Він має бокове завантаження авто. Завдяки спеціальній швидкісній платформі евакуація неправильно припаркованого авто займає до хвилини. Про це Суспільному розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забрило.

Інспектор з паркування Володимир Мудрий розповідає у яких випадках викликають евакуатор.

“Зупинка на пішохідних переходах, зупинка на перехрестях. Також ближче 10 метрів до пішохідного переходу і ближче 10 метрів до перехрестя. Евакуюють авто з зупинки громадського транспорту, з місць виїзду з прилеглих територій. За знак зупинку заборонено, якщо автомобіль становить перешкоду в русі, а також якщо автомобіль зупинився на тротуарі, що унеможливлює рух пішоходів”, — каже інспектор з паркування Володимир Мудрий.

Евакуація авто за хвилину: як працює новий евакуатор у Львові
Фото: Суспільне Львів

Якщо ж авто забирає евакуатор, то аби його повернути, окрім штрафу, власник має сплатити за послугу з евакуації мінімум 2234 гривені. Це залежить від ваги автомобіля. Також кожна доба стоянки на спеціальному майданчику обійдеться у 120 гривень. Евакуйовані авто привозять на два майданчики на вулицях: Кривоноса та Тролейбусній.

“Коли водій прийде, а машини немає, він телефонує в патрульну поліцію, каже номер машини і диспетчера повідомляють, що машина евакуйована на такий-то арештмайданчик”, — каже інспектор з паркування Володимир Мудрий.

Евакуація авто за хвилину: як працює новий евакуатор у Львові
Фото: Суспільне Львів

Директор департаменту міської мобільності каже, зараз у місті працює три евакуатори. За день вони в середньому встигають евакуювати 20-30 автомобілів.

“В нас є три свої евакуатори, які зареєстровані за комунальним підприємством “Львівелектротранс”. Один з них має поламану кранову установку і він знаходиться в ремонті. Відповідно, “Львівелектротранс” провів закупівлю для того, щоб залучити підрядника, який буде допомагати в здійсненні евакуації. Це нові та сучасні евакуатори із зсувною платформою. Евакуація відбувається швидше”, — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забрило.

“Його перевага в тому, що він може взяти з боку автомобіль і швидко. Але він може взяти автомобіль вагою до двох тонн, а наші можуть більше, десь 3 тонни”, — каже інспектор з паркування Артур.

Загалом, з початку року за порушення правил зупинки, стоянки та паркування інспектори з паркування виписали 58,5 тисяч штрафів на суму майже 22 мільйони гривень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.