Вівторок, 21 березня

Експосадовця судитимуть за незаконну приватизацію Будинку Вчених у Львові

У Львові скерували до суду обвинувальний акт щодо ексголови однієї із районних адміністрацій Львова за те, що він безпідставно видав розпорядження і підписав свідоцтво на об’єкт, на основі яких було незаконно приватизовано пам’ятку культури у центрі Львова.

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на Львівську прокуратуру

«В результаті цього Будинок Вчених – історична будівля загальною площею понад 3 200 м кв незаконно вибула з комунальної власності громади області. Через службову недбалість посадовця територіальній громаді завдано збитків на майже 12 млн грн. На незаконно вилучене приміщення накладено арешт. Також керівником окружної прокуратури подано позов до Господарського суду Львівської області про витребування приміщення з незаконного володіння», – зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, що раніше Львівська обласна прокуратура вимагала повернути приміщення Будинку вчених громаді. Усупереч чинному законодавству приміщення перебувало у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації.

Тоді у прокуратурі встановили, що приміщення належало до обласної комунальної власності і правових підстав для того, аби районна адміністрація прийняла розпорядження про його передачу у приватну власність, не було. Тобто в такий спосіб рішення про передачу майна прийняли з порушенням вимог Цивільного кодексу, Закону України «Про власність», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.