Субота, 26 листопада

Екс-командувачу 80 аеромобільної бригади присвоїли звання генерала

1406660Колишньому командувачу 80 аеромобільної бригади Андрієві Ковальчуку присвоєно звання генерал-майора

У День захисника України колишньому командувачу львівської 80-ї аеромобільної бригади Герою України Андрієві Ковальчуку присвоїли звання генерал-майора. Військовослужовця привітали депутати Львівської обласної ради та голова Олександр Ганущин. Про це повідомила пресс-служба Львівської обласної ради, пише zaxid.net.

Андрій Ковальчук народився 1974 року в с. Щитинь на Волині. З самого початку проведення АТО брав участь у бойових діях, командував 80 аеромобільною бригадою. Під його командуванням українські бійці звільнили Миколаївку, Слов’янськ, Георгіївку, Лутугіно, Круглик, Новосвітлівку, Хрящувату, Переможне, Щастя, Трьохізбенку.

Під керівництвом з 13 до 31 липня 2014 року Ковальчука десантники обороняли Луганський аропорт. При цьому сам командувач зазнав поранення але відмовився від евакуації та продовжив участь у бойових діях. Тоді українським військовим вдалося знищити близько 200 одиниць техніки бойовиків та до 400 одиниць живої сили ворога.

У березні цього року наказом міністра оборони України Андрій Ковальчук призначений на посаду Начальника штабу першого заступника командувача Високомобільних десантних військ України.

Ковальчук нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. А в День Незалежності України під час урочистого параду на Хрещатику у Києві президент Петро Порошенко присвоїв йому звання Героя України та вручив орден «Золота Зірка».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.