Е-квиток. Коли у Львові почнуть встановлювати валідатори у транспорті

Наразі тривають підготовчі роботи. У жовтні почнуть видавати пільгові картки для електронної оплати проїзду і наприкінці року встановлювати валідатори.

На першому етапі впровадження електронного квитка у Львові містянам видаватимуть пільгові транспортні картки. Їх почнуть видавати у ЦНАПах та у Центрі обслуговування пасажирів на вулиці Горбачевського,10 із жовтня цього року. Про це Tvoemisto.tv повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

«Перший етап – це видача пільгових карток. Для видачі пільгових карток ми задіємо 20 людей – 12 операторів сидітимуть на Горбачевського і восьмеро у ЦНАПах. Ми плануємо, що ці пільгові картки отримають 150 тисяч осіб. Це пенсіонери, інваліди, чорнобильці, учасники АТО та категорії, що мають пільги», – розповіла Ірина Маруняк.

Такі картки, за словами Ірини Маруняк, видаватимуть безкоштовно. На них відобразять фото та ім’я людини, яка має право на пільговий проїзд. Після цього, наприкінці року, картки видаватимуть тим, хто не має пільг. 

Як розповів Тvoemisto.tv менеджер проекту автоматизованої системи оплати проїзду «Львівавтодору» Сергій Журбенко, для львів’ян буде велика мережа продажу карток, у кіосках на зупинках, у Центрі обслуговування пасажирів. Собівартість такої картки, каже Сергій Журбенко, становить 30 грн, тому вона буде трохи дорожчою. У Києві, до прикладу, така картка коштує 50 грн, у Вінниці – 60 грн, а у Луцьку – 35 грн.

Поповнити її можна буде через термінали ЕasyPay, іBох чи Приват24, на спеціальному сайті та через мобільний додаток.

На питання, чому впровадження е-квитка затягнулося, співрозмовник зазначив, що найбільше вплинула відсутність консультанта за вимогами ЄБРР. «Коли ми підписали угоду з ЄБРР, то ще цілий рік чекали консультанта. Були й інші дрібні деталі, до прикладу, тривале погодження технічного завдання, а тоді ще скарга одного з учасників тендеру», –  пояснив посадовець.

«Львівавтодор», який є оператором автоматизованих систем проїзду у місті, забезпечуватиме роботу Центру обслуговування пасажирів, кол-центру, контроль оплати проїзду та діяльність ремонтного підрозділу.

У ЛКП планують залучити на лініях до ста контролерів, по 45 людей на зміну. 

Кошти від продажу квитків надходитимуть на рахунок «Львівавтодору», а він уже платитиме перевізникам за виконану транспортну роботу, а не за конкретного пасажира. Тому у «Львівавтодорі» сподіваються, що водії не з’їжджатимуть із рейсів і не зважатимуть на кількість пасажирів.

Обладнання почнуть встановлювати на всьому транспорті, але запускати поетапно – спершу на 100 транспортних засобів, потім на 300 і т.д. Загалом проєкт розрахований на понад 900 транспортних засобів. «Перші валідатори встановлять цього року, щоб пересвідчитися, чи система нормально працює, тоді підрядник буде виготовляти масове виробництво обладнання. Але сама експлуатація на всьому транспорті відбудеться десь у травні 2021 року», – розповів Сергій Журбенко.

За його словами, SoftServe  готуватиме веб-портал, інтернет-магазин, мобільні додатки, обладнання для кол-центру, програмування і власне встановлюватиме обладнання у транспорті.

Вартість проєкту становить 11,6 млн євро. Його кредитує Європейський банк реконструкції та розвитку.

Валідатори виготовлятиме та встановлюватиме чеська компанія Mikroelektronika, яка, зокрема, встановлювала їх у Вінниці.

Нагадаємо, 12 березня у Львові підписали угоду між ЛКП «Львівавтодор» та чесько-українським консорціумом компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe – Municipal Technologies LLC про впровадження електронного квитка.

Термін виконання угоди становить 74 тижні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.