“Дитинка почала дихати”: немовля, яке хворіло на коронавірус, відключили від апарату ШВЛ

Новонароджена дитина, яка більше двох тижнів перебувала на апараті штучної вентиляції легень, може дихати самостійно. Про це Суспільному повідомила директорка львівського “ОХМАТДИТу” Олександра Бурда.

Дитину перевели з реанімації новонароджених у відділення педіатрії.

“Слава Богу, стан дитини з дуже важкого, критичного — став стабільним. Ми дуже тішимось цьому, бо дитина була дуже важка, мала пневмонію і багато проблем щодо інших органів та систем. На сьогодні дитина може дихати сама. Зараз вона з мамою, набирає вагу і йде на поправку”, — каже Олександра Бурда.

Після хвороби дитина ослаблена, тож потребуватиме тривалого відновлення.

“Златочці ще важко самій смоктати, тому ми їй допомагаємо. Але вона у нас молодець —трошки їсть сама, трошки з нашою допомогою, але не втрачає бойового духу. Ще треба трохи зусиль, щоб дівчинка наздогнала своїх однолітків у вазі і випишемо малечу додому назовсім”, — каже завідувачка реанімації новонароджених Галина Заремба.

За словами Олександри Бурди, хвороба не вплинула на розвиток дівчинки.

“Затримок неврологічних чи інших дитина не має. За всіма параметрами вона стабільна. Враховуючи те, що дівчинка перенесла, вона в доброму стані: з боку серцево-судинної, дихальної систем. Все відповідає варіанту норми”, — додає директорка лікарні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.