Диктант єдності: як його писала львів’янка, яка перемогла минулого року

У вівторок, 9 листопада, на всіх платформах Суспільного озвучили диктант національної єдності. Цю акцію проводять з 2000 року. Цьогоріч писала диктант і 75-річна львів’янка Христина Гоянюк. Минулого року вона стала переможницею національного диктанту єдності.

Христина Гоянюк розповідає, що її вчив писати диктант батько. Тепер вона чекає на цю Всеукраїнську акцію щороку:

“Я його чекаю більше, як свій день народження. Батько мене завжди привчав до мови, до літератури. Любити себе, любити мову, любити своїх людей. Він навчив мене писати ті радіодиктанти. Він брав книжку художню і читав мені, щоб я писала”, — розповідає Христина Гоянюк.

Диктант єдності: як його писала львів'янка, яка перемогла минулого року

Диктант єдності: як його писала львів’янка Христина Гоянюк, яка перемогла минулого року

Жінка спочатку пише чорновий варіант диктанту. Далі його переписує, роблячи правки.

“Тут вже є новий правопис. Буду дивитись, що не так написано. Я зараз поспішала і не думала практично над розділовими знаками. Чисто інтуїтивно я так поставила, потім ще раз перевірю, подивлюся і завтра побіжу на пошту”, — розповідає жінка.

21-й диктант написав та читав український письменник Юрій Андрухович. Час для надсилання готового тексту — доба. Текст Всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті “Українського радіо” 11 листопада об 11:00. Після цього листи не прийматимуть.

“Цей диктант має не зовсім навчальну мету і не зовсім освітню мету. Він навіть не має діагностичної мети. Головна мета — культурологічна. Це можливість відчути себе приєднаним до єдиної великої справи. І для того, щоб засвідчити – українська мова в українській державі”, — каже членкиня Національної комісії зі стандартів державної мови Данута Мазурик.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.