п`ятниця, 21 червня

Два львівські підлітки витратили в онлайн-іграх понад 80 тис грн за тиждень часу

Минулого тижня у львівській сім’ї трапилась неприємна історія – двоє підлітків протягом тижня витратили понад 80 тисяч гривень на покупки в онлайн-іграх. В мерії вкотре нагадують батькам, як можна запобігти схожим ситуація.

Джерело: Lviv1256.

Два брати познайомилися зі старшими хлопцями у дворі, які продавали «акаунти» в онлайн-грі і «допомагали» здійснювати покупки аби вдосконалювати персонажа та його життя.

Мама підлітків розповіла, що в перші дні не могла повірити в те, що сталося, здавалося, що це – якась помилка.

«Спершу я багато плакала, потім прийшла агресія. Я злилася на дітей, багато їх критикувала. Потім в один момент ми до пізньої ночі сиділи робили уроки. І після довгої роботи над домашніми завданнями мені раптом стало так шкода сина. Ми обійнялися, він розплакався – явно теж провів весь цей час у напруженні, а я нарешті відчула полегшення.

Головне – не відсторонюватися від інших та не замикатися в собі, приймати підтримку, дозволити собі емоції та піклуватися про себе. А також розмовляти з дітьми про гроші, пояснювати їхню цінність, при тому менше обговорювати власні суми при дітях. Часто діти не розуміють цінності грошей. Наприклад, мама розплатилася карткою за продукти чи за речі, і це можуть бути великі гроші, а для дітей це виглядає легко й просто», – поділилася мама підлітків.

А ще, наголошує жінка, важливо звертати увагу на зміни у поведінці дітей, їхніх звичках та розпорядку.

В управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської рада зазначають, що підліток може натрапити в інтернеті на шахрайські пропозиції отримати легкі гроші, також їм можуть писати в соцмережах різного роду збоченці або ж злочинці. Тому важливо, щоб батьки приділяли увагу дітям, цікавилися їхніми захопленнями та лагідно й мудро, а інколи непрямо, застерігали.

«Ніщо не замінить довірливих стосунків батьків з дітьми. Тому дуже добре, коли дорослі можуть аргументовано пояснити, що за яскравими «обгортками» в інтернеті інколи ховається серйозна небезпека. Це може захистити не лише дітей, але й самих батьків та їх гаманці», – розповів в.о. керівника управління «Служба у справах дітей» Володимир Фридрак.

Кібербезпека актуальна завжди, а особливо в час війни та соціальної нестабільності. Тож головний спеціаліст відділу розумних сервісів і зв’язку управління IT Львівської міської ради Оксана Хімяк нагадує базові правила безпеки в кіберпросторі:

  • намагайтесь не користуватися публічними мережами Wi-Fi, оскільки є ризик перехоплення даних;

  • налаштуйте, якщо це можливо, двофакторну автентифікацію — додатковий рівень безпеки, окрім вашого пароля або PIN-коду. Це убезпечитись від викрадення облікових записів;

  • використовуйте надійний пароль, такий, що має не менше 10 символів, в тому числі великі, малі літери, цифри та спеціальні символи. Пароль варто змінювати періодично і не варто використовувати один і той же пароль на декількох ресурсах.

  • для того, щоб убезпечити молодших дітей, існують спеціальні застосунки для батьків, так званий «Батьківський контроль», що дає змогу батькам встановлювати правила користування цифровим контентом для дітей. До прикладу, дозволити або заборонити встановлення додатка, налаштувати обмеження часу роботи з пристроєм, тощо.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.