Понеділок, 20 травня

Долар та євро почали падати. Який курс сьогодні у Львові

Сьогодні, 3 серпня, середній курс купівлі долара у львівських банках знизився на 12 коп. порівняно з днем раніше, 2 серпня, та становить 39,38 грн. Курс продажу опустився на 50 коп. та коштує 40,3 грн. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

Щодо євро, середній курс купівлі євро подешевшав на 30 коп. та становить 39,70 грн. Для продажу курс опустився на 50 коп. та досяг 41 грн. 

Економіст Ростислав Слав’юк у матеріалі Tvoemisto.tv пояснив, що подорожчання валюти у нас відбулося поступово, і наближення Нацбанком офіційного курсу до ринкового частково виправдане. Зараз, коли почався експорт зерна з України, до нас повернеться валютний виторг, гривня має дещо стабілізуватися, а курс – знизитися.

«Можна сказати, що у нас за останні місяці, навпаки, з’явилися стабілізатори, не скоротилася фінансова допомога Заходу. Тому, на мою думку, курс має повернутися до рівня 38-38,5 гривні за долар. Суттєвий тиск на грошовий ринок спостерігається через те, що у нас величезна кількість людей виїхали з України. Недарма Національний банк обмежив кількість валюти, яку можуть зняти громадяни України з українських карток за кордоном», – каже експерт.

Для стабілізації гривні, зі слів Ростислава Слав’юка, потрібно також суттєво скоритити соціальні виплати. Якщо уряд суттєво скорочуватиме видатки на апарат управління, вкидання грошей у соціальну сферу, то ситуація з доларом більш-менш стабілізується. Також треба переглянути політику щодо виплат заробітної плати людям, які наразі не в Україні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.