“Добровільно-примусово”: темпи вакцинації на Львівщині збільшилися майже втричі

Жителі області почали активно вакцинуватися від COVID-19 з 15 жовтня – після того як 13 жовтня (14 був вихідним) у зв’язку з погіршенням епідситуації комісії обласної та міської ТЕБ і НС прийняли синхронне рішення про введення обмежень у роботі підприємств. Громадськість зокрема поінформували, що допуск окремих працівників до роботи здійснюватиметься лише за умови їх вакцинації – повної або часткової.

Про це нагадав під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає “Еспресо.Захід“: “Згідно з Постановою Кабінету міністрів, якщо область перебуває у “жовтій” або “помаранчевій” зоні, то достатньо однієї вакцини. Але з моменту входу у “червону” зону епіднебезпеки працівники повинні бути вакциновані двома дозами – так само, як і клієнт”.

“Якщо до цього у робочі дні ми вакцинували від 7 до 9 тисяч осіб на добу, то зараз вакцинуємо від 18 до 23 тисяч”, – навів порівняльні дані посадовець.   

За станом на вівторок, 2 листопада 23% дорослого населення Львівщини повністю завершили курс вакцинації і ще приблизно 9% – отримали першу дозу вакцини. Минулої п’ятниці, 30 жовтня був встановлений рекорд – майже 24 тисячі щеплень. “У нас є сили, засоби, а головне – достатня кількість вакцин. Людина, яка бажає вакцинуватися, може обрати ту вакцину, якій вона довіряє. Роботу центрів масової вакцинації у ТРЦ для зручності жителів області адаптували до їх графіку роботи, бо ми розуміємо, що частина населення працює не дистанційно, а у звичному режимі. Якщо взяти статистику, то з 3271 хворого, який сьогодні перебуває на стаціонарному лікуванні, вакцинованими є лише 166 пацієнтів. Це – абсолютно невеликий відсоток. Вакцина, як бачимо, захищає. Вакцинуйтеся та бережіть себе і своїх близьких”, – закликав головний медик області.

Як розповіли “Еспресо.Захід” у пресслужбі ЛОДА, найактивніше вакцинується населення Львівського району. Приміром, за минулу добу тут виконали 2770 щеплень (у Львові – 6715). Це – на 551 менше, ніж у Стрийському, який у рейтингу найбільш вакцинованих районів займає друге місце. Минулого тижня у Львівському районі вакцинували понад 16 тисяч осіб. У Стрийському – 13 тисяч.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.