До одного з міст Львівщини відновлять залізничні потяги, які не курсували 13 років

Приватна польська залізнична компанія SKPL Cargo заявила про готовність запустити рейси від Сянока до прикордонного міста Кросценко і далі до Хирова в Україні. Про це повідомило видання Rynek Kolejowy.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Останній раз регіональні потяги з Сянока до Хирова курсували у 2010 році. Пізніше їх призупинило регіональне керівництво через контрабандистів, які нищили вагони. В управлінні залізничного транспорту повідомили, що в середині червня надійшла заява від SKPL Cargo щодо запуску комерційного пасажирського сполучення Санік – прикордонний пункт Крощенко – Сянок, «у рамках сполучення на міжнародному маршруті Сянок – Хирів – Сянок».

За даними відомства, SKPL заявила про готовність запустити три щоденні пари транскордонних поїздів з 15 грудня 2024 року до 14 грудня 2029 року. Термін подання заявок на дослідження економічної рівноваги становить один місяць.

Як зазначає Rynek Kolejowy, зараз SKPL курсує на лінії 108 від Сяніка до кордону з Україною. Перевезення здійснює Polregio тричі на день до станції Устрики Долішні. Оператор має досвід роботи на цій лінії, маршрут мали б продовжити на 10 кілометрів до Кросценка. Сполучення потягів з Хировом відкрило б новий міжнародний коридор, який дозволив би українцям з Карпатського регіону легко потрапити до Польщі, зазначає видання.

Нагадаємо, що міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів про те, як планують розвивати транспортне сполучення між Україною та ЄС. Зокрема, з’явиться залізничне сполучення між Львовом та Варшавою. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: