До кінця вересня на пр. Свободи облаштують новий сухий фонтан і відремонтують центральну алею

У Львові, на площі перед оперним театром тривають роботи з облаштування нового, сухого фонтану.

На замовлення Галицької РА підрядна організація провела демонтаж старого фонтану, і рішенням виконавчого комітету його передано на баланс «Стрийського парку». Натомість проект облаштування нового фонтану виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР, а фінансує роботи благодійний фонд «Сокар Благо». До кінця вересня роботи планують завершити.

Після ремонту площа біля оперного стане максимально доступною для людей на візочках. Як розповів Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР, вся площа вирівняна в нуль. Тепер в оперний театр можна буде заїхати з чотирьох сторін без жодної сходинки.

«Згідно з проектом запропоновано зробити так, щоб оперний театр — пам’ятка архітектури, була тут максимально добре запрезентована. Тому лінійна вісь, яка починається від театру, і йде далі до алеї, буде позначена як фонтаном, так і освітленням, яке є в мощенні. Освітлення буде в землі, воно витримує достатньо високе навантаження, щоб вантажівка, яка буде встановлювати ялинку могла заїхати і не зіпсувавши його.

Важливо, що на площі все вирівняно в нуль, щоб площа була зручна для людей на візках. Тобто, тепер в оперний можна буде заїхати без жодної сходинки. Буде ще гумовий килимок перед в’їздом.

Також буде встановлено великі лавки, передбачено вистелення тактильної плитки з граніту, а вкінці площі буде встановлено радіальні лавки. На газонах буде встановлено вуличні колонки, щоб включати класичну музику і її звуки скоординовувати зі світлом і струменями води”, — розповів Антон Коломєйцев.

Паралельно з ремонтом площі і облаштуванням фонтану на площі, розпочато капітальний ремонт центральної пішохідної алеї. Роботи тут також планують завершити до кінця вересня.

«На алеї буде нове вуличне освітлення, буде забезпечено полив нових газонів, і буде проведено перемощення центральної алеї натуральним каменем. Вартість об’єкту більше 10 млн грн», — додав Андрій Зозуля, голова Галицької РА.

Нагадаємо, проект реконструкції фонтану та площі розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.

При розробці проекту реконструкції площі навпроти оперного театру автори поставили перед собою 3 основні завдання:

1) Зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі.

2) Змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі. У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів.

3) Створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З’являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.

Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей.

Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися RGB LED підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні LED підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби.

Повністю фінансує роботи по облаштуванню нового фонтану благодійний фонд «Сокар-Благо». Приблизна вартість більше 1 млн. євро.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.