До кінця року на Львівщині має запрацювати тестова електронна черга на кордоні

636
україна кордон прикордонник митниця

Також планують ввести послугу “терміновий платний перетин кордону”.

До кінця року електронна черга перетину кордонів із Польщею може працювати у тестовому режимі. Про це під час відкритого інтерв’ю Tvoemisto.tv у межах проєкту «Реформи без ілюзій» повідомив керівник ЛОДА Маркіян Мальський.

«Я не бачу різниці між електронною реєстрацією для отримання візи та такою ж реєстрацією для перетину кордону. Хто отримував візи до США, чітко знає, що є визначений час, ви самі його вибрали. Я вірю, що все можна цивілізовано спланувати», – каже він.

Також у ЛОДА розглядали думку про терміновий платний перетин. За словами Маркіяна Мальського, між терміновим платним закордонним паспортом і терміновим платним перетином кордону, як адміністративною послугою, теж немає різниці.

«Не секрет, що багато людей перетинає кордон попри чергу, що створює, як мінімум, відчуття несправедливості. Це теж є корупційна складова і так не має бути. Я за те, щоби така електронна черга була і можна було планувати свій час. Сьогодні одна із великих ІТ-компаній України погодилася втілити проєкт в життя. Є вже напрацьована презентація. Сподіваюся, що до кінця року в нас вже буде тестовий режим», – додає очільник ЛОДА.

Із боку адміністрації цим займається департамент міжнародної технічної допомоги і міжнародного співробітництва. Саме департамент і ІТ-компанія розробляють план.

Окрім цього, за словами Маркіяна Мальського, ця система не зможе поіноцінно запрацювати, якщо її не синхронізують із польською стороною. Однак у ЛОДА хочуть показати вже готовий варіант того, як все працює, після чого його презентують Польщі.

Нагадаємо, що влітку цього року керівник ЛОДА під час апаратної наради вже заявляв про те, щоби створити у пунктах пропуску на Львівщині електронну реєстрацію.