Для порятунку лелек небайдужі львів’яни зібрали понад ₴12 тис.

Ще активісти облаштували на околицях Львова майже десяток годівничок, повідомляє Zaxid.net

Одне із місць поблизу Львова, куди лелеки прилітають із теплих країв, ‒ село Зубра біля Львова. Тут є декілька лелечих «домівок». Гніздо крилаті звили, зокрема, на сорокарічній тополі ще три роки тому.

Місцевий мешканець Юрій Пік розповідає: поки що біля гнізда крилатих «сусідів» ще не бачив, проте згадує, що у морозну погоду завжди підгодовував цих птахів.

«Коли весни були холодними, навіть морозними, кидав їм хліб. Вони навіть біля наших курей ходили і їли те, чим харчуються вони. Наскільки мені відомо, сюди прилітає пара чорногузів, ще одне гніздо є на протилежній стороні села», ‒ каже мешканець.

Аби не дати замерзнути тим лелекам, які вже прилетіли на Львівщину, їх потрібно підгодовувати. Рятувати птахів взялися небайдужі львів’яни. Про збір коштів для крилатих вони оголосили в соцмережі, а також облаштували у селах біля Львова майже десяток годівниць із рибою та м’ясом.

«Вчора хтось запостив у Facebook фотографію лелек, які замерзають на Івано-Франківщині. І моя знайома Ірина написала пост, мовляв, допоможімо таким птахам і тут. Був здивований, що люди одразу почали надсилати гроші на корм. Зараз маємо суму у понад 12 тисяч гривень», ‒ зазначає активіст Роман Тузяк.

Тим часом дворічному лелеці, який гуляє двориком еколого-натуралістичного центру, куди потрапив ще півроку тому, пощастило більше. Влітку через маленьку вагу він не зміг полетіти у теплі краї, проте тепер пробує розправити крила, щоби вирушити туди восени.

«Перебуваючи у природі, лелеки споживають рибу, молюски, плазунів і земноводних. А облаштовувати годівнички варто на відстані 20-30 метрів від місця, де побачили птахів. Потім треба застелити частинку території сіном або іншим матеріалом, який би не давав можливості замерзати кормові», ‒ пояснює директор дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Окрім лелек, на Львівщину повернулися ще шпаки та зяблики. Тому екологи радять потурбуватися і про них.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.