Вівторок, 21 травня

Для чоловіка регулярне статеве життя – задоволення, для жінки – здоров’я: 10 заповідей львівського мамолога

До 19 жовтня усі жінки можуть безкоштовно обстежитись у мамолога

– Мені 25. Я заміжня. Я люблю своє тіло і мені подобається, що воно здорове. Я чула про рак грудей. Безліч разів. Але жодного разу не була в мамолога. Сьогодні наважилась уперше,- кажу лікарю, переступаючи поріг кабінету мамолога.

– Добре, що наважились. У мене є чимало пацієнток, які у старшому віці «хваляться», що вперше прийшли до мамолога, але, на жаль, у багатьох з них уже остання стадія раку грудей, – каже Михайло Білич. Він завідувач мамологічного відділення Львівського державного онкологічного лікувального регіонально-діагностичного центру. Там займаються суто захворюваннями молочної залози. І використовують європейські й американські рекомендації для лікування грудей.

Лікар усміхається і стає спокійніше. Вмикаю диктофон.

Збережіть собі і передайте знайомим ці заповіді:

  1. Перевіряйтеся у мамолога хоча б один раз на рік. Пам`ятайте, на 1 стадії раку молочної залози – 97 % жінок виліковуються, на 2 стадії – 75-95%, на 3 стадії – 50-75%. А четверта стадія – це вже звернення людини з віддаленими метастазами. Таких пацієнтів ми оперуємо тільки, якщо груди просто розвалилися. Іншими словами – жінка вживу гниє.
  2. Приходьте у правильний час – у проміжок між 5 і 12 днем менструального циклу. «Бо після другого тижня місячних у так званий передменструальний період набрякають груди, вони болять.  І тоді можна помилитися. Ходити до мамолога треба вже з двадцятирічного віку. Якщо вам за 45, то зі собою треба мати ультразвукове дослідження.
  3. Самі періодично перевіряйте груди. Я своїм пацієнтам завжди кажу – тиждень від початку місячних. Наприклад, місячні почалися у вівторок, то на наступний вівторок жінка має себе подивитися сама.
  4. Займайтеся сексом. Для здоров`я грудей у першу чергу важливе регулярне статеве життя. Інколи мені кажуть жінки, що у них регулярне статеве життя – раз у місяць. Регулярність не вимірюється місячними термінами, а тижневими. Тобто жінці треба жити статевим життям певну кількість разів на тиждень. Звичайно, що це індивідуально. Але, якщо для чоловіка – це просто задоволення, то для жінки – здоров`я.

  1. Забудьте про цигарки і алкоголь.
  2. Багато ходіть і займайтеся спортом.
  3. Носіть білизну, яка вас тішить. Хтось каже, що бюстгалтер з кісточками може травмувати. Ні. Одягайте те, що зручно.
  4. Якщо ви одужали після раку чи були прооперовані, то потрібно все життя періодично проходити обстеження.
  5. Вагітнійте на здоров`я. Побудувати кар`єру ви ще встигнете. А організм не чекатиме. Маєте коханого чоловіка, то шлях перед вами відкритий. Чим більше менструальних циклів – тим більша ймовірність захворіти на рак грудей. Чому раніше на рак хворіло менше жінок? Бо вони частіше вагітніли. Зменшувалася кількість циклів. Чим менша кількість циклів, тим краще для грудей.
  6. Груди залишаться з вами. Ми робимо реконструктивні операції. У нас профільне відділення. Для лікування раку забирання грудей не потрібно. Після операції лише малесенький рубець. Виключенням є лише четверта стадія, коли груди треба забрати, щоб жінка могла далі жити. Але й тоді є вихід з ситуації – поставити імплант. Він коштує від 450 до 600 євро.

До 19 жовтня тривають «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Кожна жінка може пройти безкоштовне обстеження у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі,  в поліклініці на Єфремова ,59  та у районних скринінгових центрах.

Джерело: Львівська газета

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.