п`ятниця, 29 березня

Де у Львові здати вживані речі та одяг для безпритульних. Перелік адрес

Львів’ян закликають замість того, щоб викидати непотрібні меблі, одяг та інші речі, віддавати їх спільноті взаємодопомоги «Оселя», чиї контейнери розташовані у різних районах міста. Далі вживані речі передадуть потребуючим та безхатькам.

«Еммаус-Оселя» працює в Україні з 2003-го року й допомагає бездомних та тим, хто опинився в скрутній ситуації. У Львові неприбуткова організація має будинок, де живе 25 колишніх безпритульних; Осередок підтримки безпритульних, куди щодня звертається близько 50-ти осіб; благодійну крамницю, де потребуючим видають одяг, меблі та інші речі, а також продають за благодійні внески предмети кращої якості. Крім того, працівники «Оселі» організовують видачу безкоштовної їжі біля Порохової вежі, куди щочетверга приходить до 100 осіб, святкові трапези: Благодійний Святвечір та Великодній сніданок відвідує близько 500 осіб.

«Ми збираємо будь-які речі: одяг, книги, предмети домашнього вжитку, меблі, техніку тощо. По великогабаритні речі можуть приїхати наші працівники, а менші львів’яни можуть приносити до наших контейнерів, яких у місті є 15», – розповіла  Наталія Сановська, член ради «Оселі».

За її словами, потім принесені речі сортують:

– Деякі роздають в осередках для безпритульних людей (на вулиці Винниченка, 3).

– Інші видають як соціальну допомогу в благодійній крамничці (вул. Франка, 46): малозабезпечені, багатодітні та інші отримують посуд, одяг, дитячі іграшки тощо.

– Треті продають за благодійну пожертву (виручені кошти використовують для підтримки осередку: купують їжу, мийні засоби тощо).

– Непридатні для вживання: вицвілі, порвані, поплямлені чи старі здають на переробку й використовують отримані кошти на потреби осередку.

Крім того, ініціатива має й цінність для екологічного стану міста: працівники “Оселі” здають на переробку целофанові пакети, у які загортають принесені речі львів’яни, та відносять на макулатуру непридатні для подальшого використання книжки й зошити. Це ж стосується й старого одягу: у 2016-му році на переробку вдалося здати близько 200 тонн одягу. На думку Наталі Сановської, так львів’яни й “вирішують” сміттєву проблему: з горищ чи гаражів приносять старі речі до контейнерів “Оселі”, щоб не викидати на смітники, які й так переповнені.

Принести вживані речі можна до контейнерів, що знаходяться за адресами:

– пл. св. Юра, 5 (біля входу в Собор Святого Юра);

– вул. Валова, 18а (біля входу у Музей Ідей) – тимчасово на ремонті до початку лютого;

– пр. Червоної Калини, 70 (біля входу у Церкву Різдва Пресвятої Богородиці);

– вул. Симоненка, 5, (біля входу у Церкву Святих Володимира і Ольги);

– вул. Джорджа Вашингтона, 12 – на розі з вул. Пасічна (Заправка «ОККО»);

– вул. Ю. Липи, 12 (Заправка «ОККО»);

– вул. Новознесенська, 34 (біля входу в Храм Пресвятої Богородиці – Володарки України);

– вул. Городоцька, 319а (біля входу в Церкву Христового Воскресіння);

– вул. Шевченка, 388-408, Рясне – 1 (Капличка Св. Василія Великого);

– вул. Личаківська, 175 (біля входу у Церкву Покрову Пресвятої Богородиці);

– вул. Максимовича, 2 (біля Каплиці Успення Пресвятої Богородиці);

– вул. Угорська, 2 (біля входу у Майстерню добрих справ «Емаус – Оселя»);

– ТВК «Південний».(1 – біля входу у церкву Покрови Пресвятої Богородиці. / 2 – біля входу у Благодійний фонд «Білий ангел»);

– вул. Генерала Чупринки, 70 (подвір’я Храму Святого Климентія Папи);

– вул. Пилипа Орлика, 5 (подвір’я Церкви Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії).

Щоб віддати великогабаритні речі, можна зателефонувати за номерами: (096) 42 64 796, (093) 010 14 13. Працівники «Оселі» приїдуть, щоб їх забрати, у зручний для вас час.

tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.