Вівторок, 23 червня

Чиновниця на Львівщині завдала майже 4 мільйони гривень збитків бюджету, закуповуючи дрова для шкіл і дитсадків за цінами, вдвічі вищими за ринкові

На Львівщині правоохоронці оголосили підозру колишній службовиці управління освіти міської ради, яка займалася організацією публічних закупівель. Слідство встановило, що протягом 2022–2023 років вона укладала угоди на постачання дров для навчальних закладів за суттєво завищеними цінами, що призвело до збитків на суму близько 4 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури.

За версією слідства, 30-річна уповноважена особа з публічних закупівель, відповідальна за проведення тендерів, не провела аналіз актуальних ринкових цін і не перевірила належним чином пропозиції потенційних постачальників, пише Суспільне.

Як з’ясували правоохоронці, внаслідок такої бездіяльності жінка уклала кілька договорів із трьома приватними підприємцями на постачання дров для опалення закладів освіти Стрийської громади. При цьому вартість деревини за укладеними контрактами перевищувала середньоринкову у 1,6–2,2 раза, а документального обґрунтування таких цін надано не було.

Колишній посадовиці повідомили про підозру за статтею 364 частина 2 Кримінального кодексу України — умисне використання службового становища всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди для третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки для громадських інтересів. За цією статтею їй загрожує до шести років позбавлення волі, заборона обіймати певні посади або провадити певну діяльність строком до трьох років, а також штраф у розмірі до 17 000 гривень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.