п`ятниця, 23 лютого

Чи законно збудовані гірськолижні траси у Винниках

Землю у Винниках виділили «Академії футболу» у довгострокове тимчасове платне користування для рекреаційних та культурно-оздоровчих цілей, а вони не передбачають будівництво гірськолижних витягів та трас.

ФОТО: ДАР’Я КУЧЕРФото: Дар

Наприкінці січня у Винниках в тестовому режимі запрацювали гірськолижні траси комплексу Emily Resort, який збудував навколо озера бізнесмен, депутат Львівської обласної ради Григорій Козловський. Юристка з екологічного права Софія Шутяк аналізує, як Винниківське озеро та лісові території довкола нього перетворилися у приватний бізнес-навчально-розважальний центр і чому це не відповідає букві закону. 

Давайте розбиратися по порядку.

Винниківський став, який утворений на річці Марунці, або Винниківське озеро дотепер є власністю комунальної громади. Розташоване воно на земельній ділянці з кадастровим номером 4610160300:07:001:0070 та перебуває у постійному користуванні ТОВ «Академія Футболу».

Нагадаю, що за час обговорення усіх детальних планів територій щодо реконструкції озера мешканцям Винників обіцяли доступ до озера. Варто оприлюднити офіційно порядок такого доступу та задокументувати його. А посилання на те, що не має вже Винниківської громади не може бути належним аргументом не виконання обіцянки, оскільки утворення Львівської ОТГ свідчить лише про збільшення кількості осіб, які отримали право на доступ до озера.

То ж питання залишається відкритим. Доступ було гарантовано. Покажіть, як воно буде забезпечене.

Щодо земельної ділянки, на якій розташовані гірськолижні витяги, то тут ситуація гірша, ніж з озером. Допущені численні порушення, за які має відповідати ДП «Львівське лісове господарство» у першу чергу.

Згідно з даними публічної кадастрової карти, земельна ділянки із кадастровим номером 4610137200:09:001:0012 має цільове призначення – для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг, для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг. Площа ділянки становить 19,6433 га – належить вона до державної форми власності, як і всі землі державних лісових підприємств.

Іншої інформації на публічній кадастровій карті ми не знайдемо, оскільки земельну ділянку ніхто нікому не передавав, адже цьому мало б передувати рішення Кабінету Міністрів України.

Проте, згідно з розпорядженням голови ЛОДА № 474/0/5-19 від 17 травня 2019 року Товариству з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМІЯ ФУТБОЛУ» було виділено у довгострокове тимчасове платне користування лісову ділянку площею 19,6433 га, розташовану у кварталі 23 Винниківського лісництва ДП «Львівське лісове господарство», терміном на 15 років для рекреаційних та культурно-оздоровчих цілей.

І тут починається найцікавіше. Рекреаційні діяльність та культурно-оздоровча не передбачають будівництво гірськолижних витягів та трас.

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачає проведення оцінки впливу на довкілля та отримання висновку з оцінки впливу на довкілля про допустимість діяльності, яка полягає у спорудженні лижних траси, лижніх витягів і канатних доріг та відповідних комплексів та споруд на площі 5 гектарів і більше. Такого висновку ТОВ «Академія Футболу» не має, про що свідчить Реєстр з оцінки впливу на довкілля.

Так само, Академія не може використовувати отриману у користування лісову ділянку під будівництво будь-яких рекреаційно-спортивних споруд. Бо за 15 років має бути далі лісом і повернута Державному підприємству.

Така діяльність можлива лише відповідно до статей 20, 123, 149, 156 і 207 Земельного кодексу України, статті 58 Лісового кодексу України з відповідним вилученням земельної ділянки та передачею її у постійне користування.

Таким чином, низка порушень, які були описані у правовому висновку, залишаються без змін.

Питання перед правоохоронними органами та свідомими громадянами України та мешканцями Львова, які, я сподіваюся, не купляться на халявні гірськолижні спуски.

Нагадаємо, що гірськолижні траси з’явилися поруч з колишнім Винниківським озером, на місці якого зараз «гідропарк дитячо-юнацького спортивного табору». Для їхнього будівництва вирубали понад 4 га лісу, а сума загальних збитків становить 2 662 362 гривень. Дерева вирубали на ділянці розміром 19 га, на яку ТОВ «Академія футболу» отримала право користування два роки тому.

Раніше йшлося про те, що винниківчани зможуть користуватися озером, якщо покажуть документ, що вони живуть в цьому місті. Зараз же на питання, чи буде доступ, Григорій Козловський каже, що потрібно буде платити, але для окремих категорій населення планують робити акцію. 

Окрім лижних трас, на території спроєктували івент-хол площею 1500 метрів квадратних, готель на 166 номерів, паркінг, 8 футбольних полів, спальний корпус, СПА-центр, тренажерний комплекс, басейн з гідропарком тощо. 

За даними YouControl, у 2017- 2019 роках Григорій Козловський був одноосібним засновником ТОВ «Академія футболу» та його керівником. Ним він залишався до 2021 року. Зараз керівником ТОВ «Академія Футболу» та одноосібним засновником є його донька Софія Максимець.

Авторка: Софія Шутяк.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.