Чи є спеціальні молитви в час війни. Відповідь священника

Чи є спеціальна молитва в час війни, які зміст і форма важливі. Як молитися, коли просиш підтримки для рідної людини на війні, за українських воїнів і перемогу.

Про це в інтерв’ю для NTA розповів отець Леонід Григоренко, який є монахом-редемптористом УГКЦ.

«Літургія – є найбільшою молитвою. Літургію ми служили і в палатках, і в казармах, і навіть на Донеччині – перепрошую, у колишніх корівниках, свинарниках, бо їх перетворили на тимчасові місця перебування»,  – зазначив отець.

Звичайно, за його словами, що були різні молитвеники сформовані, з різними молитвами. Але питання не в тому, яка молитва, а у тому – як молитися. Отець Леонід Григоренко зазначив, що на це відповідає папа Бенедикт XVI: «Бог найбільше приймає молитву в тайні душі».

«Тобто, коли ти в таємниці свого серця, з свого серця, те, що у тебе назбиралося, вилив у Боже Серце. Це важливо. Бог не любить молитви на показ, пустослівної молитви, Він не слухає. Якщо Бог буде провадити нашим життям, і ми не будемо Йому заважати, наші руки будуть Його руками, наші ноги – Його ногами, серце – Серцем, очі – Очима, мова – мовою Його любові і милосердя, тоді повірте – не буде війн, не буде ворожнечі, не буде насилля людини над людиною, а буде повага, пошана, любов», – пояснив отець.

Священник пояснює, що ця війна нас кличе до навернення, до особистого переоцінення свого життя, до духовної мобілізації.

«Ми маємо ставати не зацикленими на собі, а відкритими для всіх. Усі мають право нас в будь-яку секунду покликати, і ми маємо служити, як Ісус служить постійно. Він через нас хоче служити, без нас він не хоче обійтися. Якщо Він довіряє нам щось – відродження України, відбудову України, – то якщо ти цього не зробиш, Він теж цього не зробить, бо Він від тебе узалежнює цю історію. Якщо щось в історії є не так, тут Бог не є винуватий, тут є просто людина, яка не так потрактувала його довір’я, тобто – не цей вибір робить, не так попровадила той процес, який вона попровадила. Тому треба молитися, щоб ми ставали щоразу правдивішими людьми, правдивішими християнами, правдивішими українцями», – зазначив отець Леонід Григоренко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.