Чи планують мешканці Західної України йти до церкви на Великдень. Результати опитування

55% опитаних не мають наміру піти на кладовища на поминальні дні.

Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала дослідження суспільних настроїв українців на карантині, пише Твоє місто.

У дослідженні йдеться, що на Західні Україні 85% респондентів підтримують посилення карантину на Великдень. Найбільше прихильників посилення карантину серед вірян ПЦУ та УГКЦ, а найменше – в невіруючих та парафіян УПЦ МП.

85% зазначили, що не планують йти на Великдень до церкви (ще у березні, на початку карантину, таких було лише 21%). Мають намір піти на Богослужіння – 4%, просто посвятити Пасхальний кошик – 7% (у березні – 39% та 35% відповідно). Найбільше тих, хто хоче взяти безпосередню особисту участь у Великодніх літургіях та посвятах пасок, серед мешканців Заходу, селян, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.

64% планують дивитися онлайн-трансляції Богослужінь на Великдень, 31% – не планують. Відносно більше тих, хто має намір переглядати служби, серед мешканців Заходу, селян, найстарших опитаних, жінок, віруючих УГКЦ.

Дві третини опитаних відповідальність на запровадження додаткових карантинних заходів на час Великодніх свят покладають на органи влади (38% – на місцеву владу, 34% – на центральну). Лише 11% вважають, що посиленнями обмежень повинні займатися представники церков.

55% опитаних не мають наміру піти на кладовища на поминальні дні. Водночас, 8% – хочуть піти в день, коли церква даватиме там службу, а 32% зазначили, що підуть на кладовища не на свята, а в інші дні, коли там не буде людей. Найбільше останніх серед найстарших опитаних, мешканців Заходу та Півдня, селян, чоловіків, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.

Додамо, що опитування проводили у період із 10 по 12 квітня. Вибірка – 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.