«Човники» обіцяють заблокувати три пункти пропуску на кордоні з Польщею

У суботу на вісім годин перекриють дороги до пунктів пропуску Шегині, Рава-Руська та Ягодин

У суботу, 3 лютого, мешканці прикордоння на вісім годин перекриють дороги щонайменше до трьох пунктів пропуску на кордоні з Польщею. Йдеться про два пункти пропуску на Львівщині – Шегині та Рава-Руська та один на Волині – Ягодин. Акція триватиме з 10:00 до 18:00, пише zaxid.net.

Як повідомили організатори, на акцію протесту вийдуть люди, які досі незадоволені законом про новий порядок перетину кордону. Також вони зазначили, що ходитимуть по пішохідних переходах та щоп’ятнадцять хвилин пропускатимуть до кордону по десять машин. І не приховують, що таким чином хочуть ускладнити людям перетин кордону.

«Буде трошки проблема, щоби люди відчули, що то непорядок, що той закон із часом на них також буде впливати, коли поїдуть щось собі купити на суму понад 50 євро. Чому ми не можемо на 500, до 500 євро, як було, купити товар і поїхати собі спокійно в Україну?» – зазначив один із організаторів акції Володимир Васьків.

Нагадаємо, що мешканці прикордоння уже двічі протягом січня блокували дороги до пунктів пропуску, протестуючи проти зміни правил ввезення товарів в Україну, що почали діяти з початку року. Суть цих змін полягає в унеможливленні «човникового бізнесу», який став основним джерелом доходів для мешканців прикордонних районів. Останню акцію, яку організатори обіцяли провести 27 січня, було скасовано.

Голова ЛОДА Олег Синютка звинуватив митників в організації блокування кордону. У прямому ефірі ZAXID.NET LIVE начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук прокоментував ситуацію, яка склалася через блокування доріг.

Нагадаємо, від нового року українці можуть раз на добу без сплати мита ввезти товару на 50 євро. Якщо вартість товару – до 500 євро, його можна без мита ввести раз на три доби. Протестувальники вимагають скасувати такі нововведення.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.