Чому львівським священикам не соромно ходити на елітні весілля?

ZAXID.NET Новини з Андрієм Дроздою

Складається враження, що нашим людям більше нічого обговорювати, окрім скандалів із весіллями. І все ж на це є причини: виклична поведінка нуворишів сьогодні особливо дратує і зачіпає тих українців, які щодня пам’ятають про війну і всіляко підтримують Сили оборони. Суспільство розділене, заряджене і готове вчепитися в горло опонентам. Наразі це відбувається переважно у соціальних мережах.

Отож після галасу навколо весілля колишніх прокурора та працівниці ДБР у Львові маємо новий подібний епізод. У відпочинковому комплексі «Едем Резорт» на Львівщині гучно відзначив своє одруження 21-річний Олег Захаров. Він з кількома друзями відомий як фігурант справи про п’яні вечірки, де знущалися з непритомних дівчат. Іноді такі епізоди зловмисники транслювали на відео у соцмережах.

Підозрюваними у цій справі стали уже згаданий Олег Захаров, а також 19-річні Ярослав Домбровський і Андрій Ярина. Останнього підозрюють в сексуальному насильстві та розповсюдженні порнографії – саме він поширював відеозаписи з непритомними дівчатами у Telegram. Ярославу Домбровському теж повідомили про підозру у розповсюдженні порнографічного контенту, а Олегу Захарову – у сексуальному насильстві. Домбровський і Захаров 30 березня сплатили по 402 тис. грн застави кожен, вийшли із СІЗО і на деякий час зникли з інформаційного поля.

І ось Олег Захаров вирішив гучно повернутися. Своє весілля він відгуляв в елітному комплексі відпочинку «Edem Resort». Його власник – екс-нардеп від «Свободи» Ігор Кривецький. Однак репутація Олега Захарова абсолютно не завадила власникам і менеджменту «Edem Resort» прийняти замовлення на святкування весілля. Пишуть, що під час весілля друзі наречених співали російський реп і розкидали по сцені стодоларові купюри. А ведучим на весіллі був відомий телеактор і комік «95 кварталу» Юрій Ткач. Його гонорар за 5 годин роботи становить 4 тисячі доларів. Ткача розкритикували за рішення провести весілля підозрюваному в сексуальному насильстві. Тепер він каже, що не знав про репутацію нареченого, а гроші, отримані за проведення святкування, передасть на ЗСУ. Цілком нормальна реакція.

Далеко не всі так звані зірки готові брати відповідальність за власні помилки. Після скандального весілля екс-прокурора Ільницького і екс-працівниці ДБР Москви лише Ольга Полякова знайшла в собі сили пояснити щось людям. Якщо коротко, то її пояснення звучало так: «Я не цікавлюся походженням грошей своїх замовників. Це має робити держава. Вважайте мене Робін Гудом: беру в багатих, віддаю бідним». Ось така благородна місія.

Місіонерами себе вважають і окремі священики, які обслуговують елітні весілля. Я тут хотів би наголосити, що мова не про всіх священнослужителів і не про всю Церкву загалом. Йдеться про цілком конкретну ситуацію. Як повідомили представники Lviv Media, які першими детально описали весілля Ільницького і Москви, на цій події серед іменитих гостей був і місцевий представник духовенства зі своєю сім’єю. На це відомий у Львові отець-блогер Юрій-Юстин Бойко відповів так: «Я особисто був присутній на таких весіллях. І з однією ціллю – мене запросили благословити гостину і промовити слово до політичного бомонду. І я йшов! Христос ходив до митаря Закхея, їв і пив з ним, Христа, як то модно казати, хейтили самі ж апостоли, але від того часу змінилося серце Закхея. Якщо б мене запросили благословити, промовити слово і розділити радість, я б пішов».

Промовити слово до політичного бомонду! Як піднесено й урочисто звучать ці слова. І невідомо, чого тут більше: настановити елітну паству на шлях істинний чи притертися до так званого «бомонду», злитися у святочному екстазі з корупціонерами всіх мастей. Позиція отця Юстина є показовою, бо свідчить про те, що в нашому суспільстві корупцію толерує більшість, а представники церков тут аж ніяк не виняток. В коментарі про згадане «прокурорське» весілля отець зізнається, що священиків буквально замовляють на елітні одруження за кордоном: «А я вам більше того скажу. За кордоном, у Альпах, на великих курортах. Звідки я знаю? Тому що нас кличуть, щоб ми шлюби давали. А ми відмовляємо, не шлюби давати відмовляємося, ми просто відмовляємося туди їхати».

Ну, дякувати Богу, що відмовляються. Хоча хтось же таки погоджується? Мабуть, це не українські священики, а якісь імпортні. І знову ж таки, коментуючи весілля екс-прокурора, отець Юстин наголошує, що не бачив ще жодного чиновника, політика чи суддю, який би визнав свої помилки: «Нема людей, на яких треба ставити крапку. Навіть найбільші грішники одним словом спасалися. І тут можливо, але я ще не бачив ні одного чиновника, який перепросив, що він не так зробив, я ще не бачив жодного політика, який би перепросив, я ще не бачив ні одного суддю, який би перепросив. Мені здається, що в нас всі досконалі».

Тож, виходить, що місіонерська діяльність наших священнослужителів на весіллях, хрестинах та інших святах «політичного бомонду» не дуже ефективна. Ніхто не кається, всі продовжують красти і брехати. А наші пастирі далі перебувають у вічному очікуванні свого митаря Закхея. А ще при нагоді можуть навчити Христину Соловій, як треба правильно знімати кліпи, але це вже зовсім інша історія.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.