Чоколядова сецесія: Львівська майстерня шоколаду презентувала колекцію, присвячену архітекторові Івану Левинському

Нещодавно “Львівська майстерня шоколаду” представила нову шоколадну колекцію, натхненну творчістю видатного архітектора Івана Левинського, який суттєво вплинув на архітектуру Львова кінця XIX – початку XX століття.

Джерело: Бюро спадщини.

Фахівці майстерні створили унікальні 3D-моделі шоколадних плиток з геометричними та флористичними орнаментами, характерними для сецесійного Львова, використовуючи як основу керамічні вироби фабрики Левинського. Творчість майстра, його національні мотиви та колористика надихнули шоколатьє на створення наборів марципанових, шоколадно-горіхових та шоколадно-фруктових цукерок.

До колекції входять такі шедеври, як “Чоколядова сецесія” із чорносливом та коньячною вишнею, а також “Марципановий орнамент” з горіховою, фруктовою, кавовою начинками і з карамельним, коньячним та трояндовим смаками. Окрім цього, представлені набори плиток “Кахлі Левинського” з білого, молочного та чорного шоколадів з цільним мигдалем і лісовим горіхом.

“Нова шоколадна колекція – це вираз нашої шани та вдячності Іванові Левинському, а також заклик до пізнання Львова – міста, у якому живемо і яке передамо в спадок”, – зазначили у команді майстерні.

Іван Левинський – український архітектор і будівничий, який працював, зокрема, у стилі “гуцульської сецесії”. Його фабрика стала центром впровадження новітніх технологій та мистецьких рішень в архітектурі того часу. Продукція фабрики використовувалася у багатьох львівських будівлях, зокрема в оздобленні фасадів та інтер’єрів, що додавало місту унікального колориту. Левинський активно співпрацював з іншими відомими архітекторами та художниками, створюючи синтез архітектури і декоративного мистецтва. Його фабрика сприяла популяризації національних мотивів і традиційних технік у сучасному контексті, залишивши вагомий слід у культурній спадщині Львова.

Серед його видатних робіт – будівля страхового товариства “Дністер”, палац графів Семенських-Левицьких, прибуткова кам’яниця Казимира Скварчинського, вілла Володимира Кузьмовича (приміщення Наукового товариства імені Тараса Шевченка) та будинок Музичного товариства імені Миколи Лисенка.

Фото та матеріали: Львівська майстерня шоколаду.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.