Четверо львів’ян стали суддями Верховного суду України

До оновленого Верховного суду України увійшли три викладачі ЛНУ ім. І. Франка та суддя Апеляційного суду Львівської області

верховний суд україни

Четверо львів’ян – троє викладачів юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка та один суддя Апеляційного суду Львівської області – увійшли до оновленого складу Верховного суду України. Загалом же в конкурсі до ВСУ, за інформацією громадського руху «Чесно», взяли участь 32 львів’ян, повідомляє zaxid.net.

До нового Верховного суду України загалом увійшло 113 юристів, серед них львів’яни Дмитро Гудима, Наталія Антонюк, Володимир Кравчук та Станіслав Голубицький. Усі вони склали письмовий іспит та виконали практичне завдання. А троє з них отримали рекомендації від Громадської ради доброчесності.

Судовою реформою передбачено, що Верховний суд України складатиметься з Великої палати, Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду та Касаційного цивільного суду.

Дмитро Гудима

Дмитро Гудима

До Касаційного цивільного суду увійшов Дмитро Гудима – адвокат, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. У 2015 році балотувався до Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка. На конкурсі до ВСУ набрав 831 бал з 1000 можливих та отримав позитивну характеристику від Громадської ради доброчесності.

Володимир Кравчук

Володимир Кравчук

До Касаційного адміністративного суду увійшов Володимир Кравчук – професор кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, суддя Львівського окружного адмінстративного суду. На конкурсі набрав 718 балів та отримав позитивний відгук від Громадської ради доброчесності.

Наталія Антонюк

Наталія Антонюк

До Касаційного кримінального суду увійшла Наталія Антонюк – адвокатка та доцентка кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Набрала 823 бали і також отримала схвальну оцінку від Громадської ради доброчесності.

Станіслав Голубицький

Станіслав Голубицький

Також суддею Касаційного кримінального суду став Станіслав Голубицький – суддя Апеляційного суду Львівської області. На конкурсі набрав 826 балів.

Цікаво, що висновок Громадської ради доброчесності щодо Станіслава Голубицього був негативним. З посиланням на правозахисників та Європейський суд з прав людини у висновку сказано, що у 2008 році він засудив до довічного ув’язнення Володимира Панасенка за замах на життя директора ТзОВ «Шувар» Романа Федишина. Як повідомляв ZAXID.NET, у жовтні 2006 року у Львові підірвали автомобіль Романа Федишина. Однак внаслідок вибуху загинула 14-річна школярка Марія Куцинда, а сам Роман Федишин отримав осколкове поранення. У цій справі було затримано трьох підозрюваних, серед яких співзасновник ТзОВ «Шувар» Володимир Панасенко. На думку Громадської ради доброчесності, Станіслав Голубицький ухвалив вирок про довічне ув’язнення Володимира Панасенка як організатора замаху, ґрунтуючись на припущенні, а не на беззаперечних доказах. З огляду на суперечливість цих рішень Станіслава Голубицького Громадська рада доброчесності ветувала його кандидатуру до складу Верховного суду України. Однак Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала вето і, як результат, Станіслав Голубицький увійшов до Касаційного кримінального суду.

Цікаво також, що, за інформацією «Української правди», водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів підтримала вето Громадської ради доброчесності щодо доцента НУ «Львівська політехніка» Михайла Гузели, в наукових працях якого виявили ознаки плагіату.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: