Через ракетні удари на Львівщині почали частіше вимірювати радіаційний фон. Що потрібно знати

Через загрозу ракетних ударів, імовірність хімічних чи ядерних атак з боку росії у Львові та області почали частіше вимірювати радіаційний фон. Це потрібно для того, аби знати, чи є Львівщина у безпеці і чи не потрібно вживати йодовмісні препарати, – повідомила коментарі Тvoemisto.tv керівниця Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко.

За її словами, радіаційний моніторинг на Львівщині проводили і до війни, проте тепер це роблять частіше.

«Якщо відбувається надзвичайна ситуація, як-от приліт російських ракет, позачергово, навіть по кілька разів на день вимірюємо радіаційний фон. Наші фахівці виїжджають на місце падіння ракет і на певній відстані обстежують повітря на різноманітні показники. Це потрібно для того, щоб знати, чи може Львівщина перебувати у вільному стані», – каже вона.

Як зазначає співрозмовниця, у разі виникнення підвищених показників чи іншої надзвичайної ситуації, населення відразу ж повідомлять. Наразі таких ситуації на Львівщині не виникало. Хоч Наталія Іванченко-Тімко не радить скуповувати в аптеках препарати йоду чи інші ліки, все ж кожному радить мати певний запас.

«Якщо виникне надзвичайна ситуація, всіх відразу повідомимо і скажемо про наступні дії, наприклад, залишитися вдома, одягнути маску чи респіратор, вжити препарати йоду (40 крапель 5% розчину йоду накапати на склянку води або молока чи 20 крапель розчину ліголя на склянку води). Але просто так, для профілактики, нічого робити не треба. Йодна профілактика має місце лише після офіційного оповіщення про радіаційну небезпеку і полягає у введенні в організм здорової людини», – каже вона.

Крім йоду, удома бажано мати харчову соду, оцет, лимонну кислоту та сорбенти.

«Кожен з нас може запастися звичайною харчовою содою, пошити ватно-марлеву пов’язку. Якщо б відбулася ситуація із витоку хлору чи хлорвмісних речовин, людям радитимуть одягнути ватно-марлеву повְ’язку, яка змочена у 2% розчині соди (не повна чайна ложка соди на 100 мл води). У випадку загрози вибуху азотної кислоти чи аміаку, радитимуть одягнути ватно-марлеву пов’язку, але змочити її розчином оцту або лимонної кислоти», – додає Наталія Іванченко-Тімко.

Що стосується сорбентів, то вони допомагають не лише при кишкових розладах, а й отруєннях.

Також кожному удома слід мати запаси бутильованої води у закритих ємкостях. У разі аварійної ситуації, яка може бути пов’язана з радіацією чи хімічною речовиною, можна споживати лише те, що було герметично закрите.

Ольга Шведа

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.