Понеділок, 26 лютого

Був Ромчик – а став Тарас Григорович. Як живеться малюку, який пережив складну операцію

Вже кілька днів 4-місячний хлопчик після операцій та довгого лікування у Охматдиті перебуває у дитячому будинку №1. З’ясувалося, що хоча усі його називають Ромчиком, за документами він – Тарас Григорович. Попередньо, за інформацією лікарні «Охматдит», хлопчику вдалося знайти людей, які готові його всиновити.

Джерело: НТА.

Тарас Григорович, бо народився 9 березня

 «Всі ви його знаєте як Ромчика. Але за офіційними документами він – Тарас Григорович. Чому так вирішили соцслужби? Напевно через те, що дитина народилася 9 березня», – розповідає директорка дитячого будинку №1 Галина Качановська.

Спершу, у лікарні «Охматдит», маля називали Романом, мовляв, через його ромську національність. А у дитячому будинку називають вже ім’ям, яке вказане у офіційних документах.

У дитячому будинку кажуть: знають усі вимоги щодо догляду за малятком після такого складного втручання, адже довго маля харчувалося через спеціальну трубку у животі. Раніше хлопчик самостійно ковтати не міг.

«Ця дитина потребує спеціального догляду, враховуючи, що дитина перебувала на лікуванні в хірургії Охматдиту. Відповідно, ми перейняли досвід з яким поділилися наші колеги. І ті рекомендації, які вони нам дали щодо спостереження, лікування, догляду – ми виконуємо. Харчування маленькими порціями і частіше, враховуючи що була патологія стравоходу», – додає Галина Качановська.

Щодня у нього прогулянки та прийом їжі по розкладу. За станом постійно спостерігають медики, які працюють у дитбудинку.

«Ще має тремор підборіддя, синдром рухових розладів, ну але усміхається, їсть, п’є, активний. Будемо спостерігати і робити все для того, аби було все гаразд. І щоб виріс гарний хлопчик», – каже про стан малятка лікарка-педіатриня дитячого будинку №1.

«Суть операції – відновити прохідність стравоходу»

Нагадаємо, новонародженому малюкові сформували частину стравоходу, якої бракувало, із власних тканин. Таке операційне втручання, кажуть медики, є складним. І потребує максимальних зусиль.

«Суть операції – відновити прохідність стравоходу і дати можливість дитині розвиватися і нормально їсти», – розповів про ваду малятка торакальний хірург «Охматдиту» Олег Ленів.

Така вада вважається однією із найважчих і несумісних з життям, якщо допомога хірурга надана невчасно. В рік до шпиталю з нею потрапляє до 5-ти дітей. І усі вручання намагаються провести якомога швидше – у перші доби життя.

Батьки Тарасика причину відмови від дитини не пояснили. Поки маля було у лікарні їм, згідно законодавства дали два місяці на роздуми.

Відомо лише, що він ромської національності та від 8-ої вагітності у його біологічної мами.

Детальніше – про історію малюка, якому медики врятували життя своєю ювелірною роботою дивіться на телеканалі NTA у програмі «Формула здоров’я» – субота, 19.00.

Юлія Бундз

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.