Вівторок, 27 лютого

«Білий лебідь» української естради: Білозіру – 66

“Це не яблуні цвіт, не май, це не пізній бузок, це, знай, в нашу зиму приблудив білий лебідь молодий”. Цю пісню на слова Богдана Стельмаха написав Ігор Білозір. Мабуть, це найщемливіша річ про кохання, ніжність, зиму і сніг…

Джерело: Діло.

24 березня 1955 року у м. Радехові Львівської області народився Ігор Білозір. Був четвертою дитиною в сім’ї. В старших класах вже намагався писати музику, мав шкільний ансамбль, грав на весіллях. Своє майбутнє хлопець вирішив пов’язати з музикою.

Від 1977 р. був керівником ансамблю  “Ритми Карпат” львівського автобусного заводу, де він познайомився з Оксаною Розумкевич, яка незабаром стала його дружиною. У шлюбі вони прожили до 1990р.

Згодом Ігор Білозір очолив вокально-інструментальний ансамбль “Ватра” (артист, художній  керівник). У 1981 р. на Щедрий вечір разом із поетом Богданом Стельмахом Ігор створив пісню “Перший сніг”.

Через багато років співак-тенор 1996 року став народним артистом України.

8 травня 2000 р. Ігор з друзями були запрошені на день народження до “Цісарської кав’ярні”, що у центрі Львова. Заспівали пісню “Перший сніг”.

За сусіднім столом теж співали, від них підвівся молодик і російською мовою грубо попросив перестати співати. На це журналіст Гнатовський відказав: “Серед нас присутній народний артист України Ігор Білозір, і ми виконуємо його пісню”.

Тут почулися презирливі вислови стосовно української мови й національних цінностей. Все закінчилося жорстоким побиттям композитора.

Через отримані  травми 28 травня 2000 він помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

7 серпня 2002 року Апеляційний суд Львівської області засудив Дмитра Воронова, обвинуваченого у вбивстві композитора Ігоря Білозіра, до позбавлення волі на 10 років.

Юрій Калінін, як співучасник, засуджений до 8-ми років позбавлення волі. Також суд постановив провести службове розслідування в медичній установі, де помер Білозір.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.