Біля Львова журналісти виявили закрите депутатське поселення

Більшість його жителів землю отримали безкоштовно

В'їзд на вулицю з елітними мешканцями перекритий шлагбаумом

В’їзд на вулицю з елітними мешканцями перекритий шлагбаумом

Поблизу Львова журналісти сайту «Наші гроші. Львів» виявили закрите елітне депутатське поселення, у списку жителів якого є найвідоміші львівські бізнесмени.

Йдеться про село Підберізці, розташоване за 10 км від Львова, одразу за Винниками. Депутатське селище розташувалось на окремій вулиці, в’їзд до якої перекритий шлагбаумом із охороною.

Вулиця має зручне для її мешканців розташування – виходить за межі села і відокремлена від нього лісом, земельними паями та парканом, що віднедавна огороджує єдиний у Підберізцях ставок. Натомість, з боку траси увагу привертає свіжоасфальтований заїзд.

«Наші гроші. Львів» пишуть, що за відведення перших 36-ти ділянок на цій вулиці депутати сільради проголосували ще у 2009 році, у 2010 безкоштовно віддали ще 7 ділянок, та 4 – у 2013. Загалом було роздано 8,7 га сільської землі.

Сьогодні 22 із 47, які отримали землю безкоштовно, передали її у власність третім особам. У результаті ротації землевласників, у списку відомих львів’янам прізвищ опинились Козловський, Гутник, Адамик та інші.

Вулиця Дубовий Гай в селі Підберізці виходить за межі села і закрита від непроханих відвідувачів

Вулиця Дубовий Гай в селі Підберізці виходить за межі села і закрита від непроханих відвідувачів

Багато з них вже встигли звести будинки на цих ділянках. Наприклад, родина депутата Львівської міськради від БПП Григорія Козловського володіє будинком площею понад 800 м2.

У 2009 сільрада виділила самому депутату, його дружині, батьку та матері загалом 0,68 га. Нині у кадастровій карті, як власник землі на вулиці Дубовий Гай є лише Петро Козловський, батько депутата. Йому ж офіційно належить і будинок. Окрім цієї ділянки у користуванні родини Козловських є також ділянка зі ставком площею 7,1 га. Офіційно водойма з площею водного дзеркала 3,68 га знаходиться в оренді ТОВ «Вест Етуаль» – будівельного підприємства, засновником якого є Святослав Козловський, син Григорія Козловського. Фірму він отримав від бабусі по лінії матері – Марії Банах, яка заснувала товариство у 2006 році. Підприємство орендувало ділянку зі ставком у 2012 році терміном до 2037 року.

Ще одна земельна ділянка площею 0,2 га належить Борису Калінічуку – чоловіку сестри депутата Козловського про якого ЗМІ пишуть, що він начебто є керівником служби безпеки Винниківської тютюнової фабрики. Будинку на цій ділянці поки немає.

Підберізцівська сільрада виділила також земельну ділянку площею 0,18 га родині Свіщових.

Віталій Свіщов є наймолодшим депутатом Львівської міської ради останнього скликання від БПП. Його батько, Олександр Свіщов, відомий давньою дружбою та спільним бізнесом з Григорієм Козловським. Сестра депутата, Вікторія Свіщова, також «провадила» з Козловським бізнес – ТОВ «Кінокомплекс-Київ». Офіційно ділянка записана на Валентину Свіщову – бабцю депутата.

Ставок, який орендує підприємство Козловських

Ставок, який орендує підприємство Козловських

Батько Віталія Свіщова свого часу вів господарську діяльність з Андріяном Гутником, депутатом Львівської міськради від ВО «Свобода», а також з бізнесменом Романом Блащаком, які тепер стали його сусідами на вулиці Дубовий Гай.

Андріян Гутник безкоштовно отримав 0,1042 га у 2009 році. З часом він розширив свої земельні володіння за рахунок ще двох ділянок. Попередніми власниками цих ділянок були мешканці Винник, які отримали землю безкоштовно. За даними публічної кадастрової карти сьогодні Гутник володіє трьома ділянками загальною площею 0,28 га.

Землю у Підберізцях отримала також родина Адамиків. Петро Адамик – депутат Львівської міськради від БПП. У 2009 році він отримав від сільської ради ділянку площею 0,2016 га. Поруч з нею розташований наділ його брата, Михайла Адамика, площею 0,1915 га.

Крім того, Михайло Адамик користується трьома суміжними ділянками загальною площею 0,3981 га, що розташовані з протилежного боку вулиці. Усі наділи орендовані у червні 2015 року з терміном дії договору оренди – до 2064 року. Цільове призначення земель – ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Три ділянки у 2013 році отримала родина Блащаків. Підприємства, контрольовані Блащаками, свого часу розіграли майже мільйон гривень на тендері щодо встановлення вуличних табличок від Львівської міськради. Ділянки по 0,2 га отримали: власниця ТОВ «Паркбуд» Ірина Блащак, її чоловік Роман Блащак та брат чоловіка Зеновій Блащак. За даними кадастрової карти, у липні цього року подружжя продало свої наділи, тож з землею залишився лише Зеновій Блащак.

1406498_1443191

Будинки на вул. Дубовий гай

Ще дві ділянки загальною площею 0,3076 га з будинком на одній з них належать Ірині Прасуловій – дружині в.о директора Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області Олександра Прасулова. Раніше Прасулов очолював відділ організації роботи ДПС Управління МВС України в Івано-Франківській області, а у ЗМІ його називають креатурою екс-начальника УМВС Олега Сала.

Серед тих, хто купила цю землю поблизу Львова є й Наталія Федишин – дружина депутата ЛМР від «Самопомочі», співвласника ринку «Шувар» Романа Федишина. Вона придбала 0,3754 га землі та звела на ділянці будинок площею 643 кв. м. Право власності на маєток Федишина зареєструвала у липні 2014 року.

Ще один тутешній будинок належить Надії Коман – родичці Миколи Комана, давнього бізнес-партнера Ігоря Починка. Особняк розташований на ділянці площею 0,12 га.

Три наділи загальною площею 0,54 в елітному поселенні належать співвласниці ТОВ «Піца Челентано на ринку» Ірині Шевченко. На них вже зведений будинок. Окрім того, у 2015 році Ірина Шевченко отримала від дружини сільського голови Підберізців Оксани Кіцак у користування до 2064 року земельну ділянку площею 0,55 га.

Будинки на вул. Дубовий гай

Будинки на вул. Дубовий гай

Також у 2015 році дві ділянки загальною площею 0,41 га отримало подружжя Андрій та Тамара Огоновські. Андрій Огоновський на місцевих виборах 2015 року балотувався у Винниківську міську раду від партії «Громадянська позиція». Сьогодні він є членом виконкому Винниківської міськради. Презентує себе як менеджер ТОВ «Спецавтотранс-Львів», власником та керівником якого виступає винничанин Остап Годунько.

Дві земельні ділянки площею 0,25 га тут має і матір колишнього нардепа від ВО «Свобода»Маркіяна Лопачака. Ще 0,21 га належать Володимиру Думі – сину першого заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталія Думи.

Зацікавило село під Львовом і доньку дніпровського бізнесмена Валерія Лобанова, власника ТОВ «Люпекс», котрий засвітився на місцевих виборах до однієї з райрад у Дніпрі, як висуванець партії «Наш Край». Його донька Ілона Лобанова-Габрук у серпні 2014 року придбала ділянку на 0,21 га поруч з місцевими політиками.

Джерело: lviv.nashigroshi.org

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.