Понеділок, 17 червня

Біля львівських шкіл продовжать чергувати “жовті добродії”

Біля 28-ми шкіл Львова відновлюють роботу “жовті добродії”. Волонтери в яскраво-жовтому одязі зі спеціальним сигналом у руках упродовж години до початку уроків зупиняють потік автомобілів і переводять школярів через дорогу.

Джерело: Суспільне.

Біля школи №9 місію добродія виконує шкільний вчитель праці – Олександр Альф. Чоловік каже, одразу підтримав ініціативу.

“Ну комусь треба корисну справу робити, допомагати учням і батькам, деколи людям з інвалідністю допомагаю, щоб безпечно перейти вулицю і не втратити життя чи здоров’я”, – каже волонтер Олександр Альф.

Біля Львівських шкіл продовжують працювати "жовті добродії"
Олександр Альф. Суспільне Львів

Проєкт “Жовтий добродій” є прототипом “Lollipop lady”, або ж “леді з льодяником”. Його вигадали у 1960-х роках в Австралії та Великобританії в межах програми з безпеки дорожнього руху.

“Головний принцип: неподалік школи є пішохідний перехід нерегульований, де немає світлофора, завантаженість дороги, де є великий потік машин. Там першочергово просили, аби школа підібрала собі “жовтого добродія”, – каже головна спеціалістка сектора виховної роботи та дозвілля міського управління освіти Наталія Вітюк.

Біля Львівських шкіл продовжують працювати "жовті добродії"
“Жовтий добродій” – прототип проєкту 1960 року. Суспільне Львів

За словами директорки школи №9 Віри Співак, багато дітей різного віку приходять до школи самі, без супроводу дорослих і їм важко зорієнтуватися як перейти дорогу.

“Вони хоч вчать правила дорожнього руху, але рух насичений, і трамваї, і автобуси, і автомобілі. Дуже важливо, коли стоїть жовтий добродій, він коригує рух, зупиняє машини, коли бачить потік дітей, які йдуть без супроводу дорослих”, – каже Віра Співак.

Згодом до проєкту планують залучити й інші школи Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.