Понеділок, 25 вересня

Більше 100 важкохворих дітей на Львівщині можуть залишитися без їжі

До травня благодійному фонду «Крила надії» необхідно зібрати 300 тис. грн, аби закупити спеціальні каші для дітей

Благодійний фонд «Крила надії», який забезпечує харчуванням більше 100 важкохворих дітей у Львівській області, залишився без грошей на спеціальну їжу. Щопівроку фонд робить благодійні акції на яких збирає гроші та каші. Таку акцію благодійники планували зробити у квітні-травні, але через карантин це стало неможливим. У понеділок, 6 квітня, з фонду відправили останні пачки каші для 40 найбільш потребуючих сімей. Їх вистачить лише на місяць, пише zaxid.net.

Під опікою «Крил надії» більше сотні дітей з Львівської області. Усі вони важко хворі. Це діти із орфанними (рідкісними та вродженими, – ред.) захворюваннями, муковісцидозом, а ще паліативні хворі, які прикуті до ліжка. Такі діти потребують спеціального харчування, тому що звичайна їжа у них не засвоюється. Каші та суміші для таких дітей дорожчі звичайних. Батьки витрачають великі суми, щоб купувати ліки, а харчуванням їхніх дітей вже три роки займається фонд «Крила надії».

«Частина батьків цих діток зараз залишилися без доходів. Багато хто працював на заробітках закордоном, інші працювали неофіційно, дехто через карантин у вимушених відпустках. Коли вони знову будуть мати якісь гроші – невідомо. А діти чекати не можуть», – розповіла директорка фонду Наталія Ліпська.

6 квітня з фонду відправили останні каші для 40 дітей. Цього їм вистачить лише на місяць. Грошей аби закупити харчування на травень немає. «Зараз всі сили кинуті на боротьбу з епідемією. Куди ми не потикаємось з проханням допомогти, нам кажуть після карантину. Але ці діти чекати не можуть», – додала Наталія Ліпська.

ZAXID.NET поспілкувався з мамою хлопчика, яким опікується фонд. Віта Задурська розповіла, що сама виховує сина, якому 1 рік і 7 місяців. У Дмитрика пологова травма – мікроцефалія, він харчується тільки через зонд. «Одна банка суміші коштує 260-300 грн, залежить яка. Зараз вони ще й подорожчали. На місяць для дитини треба більше 10 банок такої суміші. То фантастичні гроші, я виховую сина сама», – розповіла мама хворої дитини Віта Задурська.

Щоб закупити харчування для особливих дітей на 1 місяць потрібно щонайменше 300 тис. грн. У фонді «Крила надії» дуже просять допомогти зібрати їм ці гроші до початку травня. Як передати кошти на потреби фонду можна дізнатися за цим посиланням.

Діти, якими опікується фонд «Крила надії» в період епідемії коронавірусу є найбільш вразливими та у першій лінії ризику. Тому зараз у фонді займаються ще й облаштуванням відділення обсервації у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, що на Дністерській у Львові. У випадку, якщо хтось з дітей захворіє на коронавірус, то його помістять саме туди.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.