Понеділок, 22 липня

Білоруський автобус МАЗ протестували на львівських дорогах

Львівська мерія розглядає можливість придбання таких автобусів для міста

У четвер, 22 лютого, працівники АТП-1 та чиновники мерії протестували на дорогах Львова білоруський автобус МАЗ. Цей великогабаритний транспорт складають у Мінську. Це один із «претендентів», який в майбутньому може перевозити львів’ян, пише zaxid.net.

Працівники АТП-1 та чиновники міської ради проїхалися вулицями Хмельницького та Липинського. Першими враженнями від поїздки поділився водій Андрій Грейцик.

«Повороти машина обходить гарно, не гримить. Місце водія також комфортне: регулюєш спинку та руль, відповідно під’їжджаєш-від’їжджаєш», – розповів шофер.

Такі автобуси вже курсують вулицями Києва та Запоріжжя. На заводі у Мінську їх обладнують двигуном стандарту «Євро-5», пандусом, системою обігріву, вентиляцією та кнопками із написом «STOP».

«Тут встановили агрегати іноземного виробництва. Наприклад, двигун Mersedes, коробка передач німецького виробника», – пояснив головний інженер АТП-1 Богдан Карпій.

Цей великогабаритний автобус може перевозити понад сотню пасажирів. Ціна одного автобуса – майже 120 тис. євро. Цього року Львів має намір купити близько ста таких.

«Ще восени я дав доручення начальникові управління транспорту та керівникові АТП-1 проїхатися автобусними заводами України. Наприклад, були на Черкаському «Isuzu». Зараз ми переглядаємо всі можливості щодо придбання цього транспорту для Львова. Поки що не кажемо, які кращі, а які гірші», – зазначив заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Білоруський автобус МАЗ поїде до Києва вже у п’ятницю зранку. А чи його будуть купувати, у міській раді вирішать орієнтовно через два місяці, за допомогою конкурсу.

Також Львівська мерія розглядає можливість придбання автобусів у турецьких виробників.

Нагадаємо, у 2018 році Львів планує закупити 100 великих автобусів, 50 трамваїв та 40 тролейбусів. У лютому міськрада створила друге комунальне підприємство АТП-2, щоб купувати нові автобуси, адже рахукни та майно АТП-1 арештовані через борги перед Львівським автобусним заводом.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.