Білоруські волонтери правозахисту покажуть у «Тюрмі на Лонцького» фільм про смертну кару

У неділю, 28 червня, о 13.00 у рамках роботи кінолекторію Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбудеться перегляд і обговорення документального фільму «Причина смерті — прочерк».

Стрічка «Причина смерті — прочерк» (2011 р., Білорусь) створена в рамках кампанії «Правозахисники проти смертної кари». Представлятиме фільм та модеруватиме дискусію група білоруських волонтерів, котра на чолі із керівником Брестської філії правозахисного центру «Весна» Володимиром Величкіним, працює цими днями у Львові на запрошення місцевого Центру правових і політичних досліджень «СІМ».

Координатор освітніх  молодіжних кіноклубів з прав людини  ЦППД «СІМ» Ніна Хома наголосила, що  Білорусь єдина з країн Європи не скасувала смертної кари.

«Оскільки білоруське законодавство не передбачає віддавання тіла і особистих речей засудженого його сім’ї, не повівдомляє про місце захоронення, а у свідоцтві про смерть ставить риску в графі «причина смерті» (звідси й назва фільму), то режисер стрічки Віктор Третьяков зосереджує увагу саме на муках  рідних і близьких тих осіб, які іменем держави  були приречені до страти. Однак страта від імені держави зневажає фундаментальне право людини на життя і є злочином проти людяності, а зневажливе ставлення до родини страченого також є нелюдським та таким, що принижує гідність, адже приносить великі страждання», — пояснила Ніна Хома.

Перегляд фільму, на думку білоруських волонтерів, окреслить тематику дискусії і дозволить грунтовніше розповісти львів’янам  про ситуацію із захистом прав людини у рідній країні.

 

Демонстрація фільму відбудеться за адресю Львів, вул. С. Бандери, 1.
Вхід до музею та на перегляд фільму – вільний!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: