Анджей Дуда закликав владу України не призначати на посади людей з «антипольськими поглядами»

Президент Польщі Анджей Дуда закликав керівництво України не призначати на високі посади осіб з антипольськими поглядами.

Анджей Дуда

Як повідомляє «Польське радіо», про це Дуда заявив релігійному телеканалу Trwam i радіо Maryja, повідомляє zaxid.net.

«Я очікую від президента Петра Порошенка, від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що люди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не займатимуть важливих посад в українській політиці», – сказав Дуда.

За його словами, декотрі з українських високопосадовців дотримуються «антипольських поглядів». «Про це також необхідно говорити голосно – на дуже важливих посадах в Україні є люди, які практично мають відверто антипольські погляди, це неприйнятно», – наголосив Дуда в ефірі релігійних медіа.

Водночас президент Польщі не уточнив, що він має на увазі під «антипольськими поглядами» та кого саме, на його думку, не слід призначати.

Згодом речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца повідомила, що Україна не має наміру політизувати історичне минуле українсько-польських відносин і дотримуватиметься конструктивної позиції.

«Хотілося б наголосити, що в проєвропейській політиці української влади немає політиків, які мали б антипольські настрої. Україна – це стратегічний партнер Польщі, і цей принцип лежить в основі нашої політики щодо Польщі та польського народу», – процитував «Інтерфакс-Україна» речницю МЗС.

До слова, телеканал Trwam i радіо Maryja є ультраордотоксальними католицькими ЗМІ у Польщі. Їхня аудиторія — здебільшого люди старшого віку. Цим медіа часто закидали порушення принципу відокремлення церкви від держави, зокрема те, що в ефірі вірним розповідають, за кого треба голосувати на виборах, а кого потрібно вважати «антихристом». Радіо Maryja мовить і в Україні, у Львові ця станція розпочала роботу восени 2016 року.

Нагадаємо, днями голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський під час свого візиту до Львова демонстративно відмовився відвідати музей «Тюрма на Лонцького».

Польський міністр провів нараду польських консулів і зустрівся з представниками польських середовищ. Під час цієї зустрічі він прокоментував заяву українського МЗС про те, що в Україні немає антипольських настроїв і дорікнув, що Міністерство закордонних справ України та Інститут національної пам’яті нічого не роблять для українсько-польського порозуміння.

Згодом голова Українського інституту національні пам’яті Володимир В’ятрович назвавзаяви польського міністра спробою «демонізації» українців.

У липні 2017 року Ващиковський заявляв, що Україна «не увійде до Європи з Бандерою».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.