п`ятниця, 21 червня

Актори розбомбленого театру в Маріуполі прожили “Крик нації” на львівській сцені. Фото

У Першому театрі у Львові актори розбомбленого театру в Маріуполі показали виставу “Крик нації” – свою першу постановку  після того, як знайшли прихисток в Ужгороді

Про це інформує Еспресо.Захід

Текст вистави “Крик нації”, яку привезли до Львова актори розбомбленого в Маріуполі Донецького драмтеатру, вони написали самі. Дійство, створене на основі життя поета-шістдесятника Василя Стуса – це не тільки про окремо взяту людську долю, а про долю українців у складі СРСР загалом і за російського сусідства зокрема. 

Про те, як принижували, знущалися, знищували. Про біль і надію, про опір та гідність. Багато про що. Але головне – про любов. Дуже глибинну і непафосну. До рідної землі та рідного народу. Таку, здавалося б, природню для кожної людини. Але в лабетах російської імперії заборонену  як найбільше зло, коли твій народ – український.

“Це наш справжній крик”, – скаже з львівської сцени режисерка-постановниця вистави Людмила Колосович. Скаже не про далеке минуле, а й про близьке, яке зусиллями сильного і злого сусіда викривлювало свідомість, змінювало  пріоритети, формувало стереотипи… Бо вона, уродженка Слов’янська,на власному досвіді добре знає, як це було бути українкою у Донецьку. І Стус , який на Донеччині сформувався як особистість, там вчителював, теж добре знав, що там відбувалося. І відбувалося, на жаль, аж дотепер… З 210 працівників Маріупольського театру з-під окупації до України вибралося 12. Інші – комусь пощастило  виїхати до Європи, дехто переїхав в Росію, ще дехто вирішив працювати для окупантів…

Переживши усі жахи вторгнення Росії до Маріуполя, сьогодні Донецький драмтеатр знайшов прихисток в Ужгороді. Виставу “Крик нації” (першу, яку він втілив від 16 березня – дня загибелі Мауріпольської театральної споруди від російських бомб)  на виїзді в іншу область  театр зараз у Львові показав уперше. І має намір поїхати з нею по світу. Наразі вже є домовленості про те, що “Крик нації” покажуть у Кракові.

Глибокий, проникливий, майстерний він реально варта, щоби його почули…

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.