п`ятниця, 22 вересня

Абонплата за тепло і гарячу воду: у скільки львів’янам обійдеться додаткова графа у платіжках

“Львівтеплоенерго” встановило плату за абонентське обслуговування  споживачів послуг з постачання теплової енергії й  гарячої води. Тобто тепер у рахунках буде ще дві графи – окремо абонплата за тепло, і окремо – за гарячу воду. Яку абонплату платитимуть львів’яни і яким чином ОСББ можуть зекономити, “Еспресо.Захід” розповів заступник директора з економічних питань “Львівтеплоенерго” Богдан Камінський.

“Відповідно до змін, які внесли до закону “Про житлово-комунальні послуги”, тепер встановлена абонплата. Це фактично плата, пов’язана з розподілом тепла та гарячої води між споживачами, – каже Богдан Камінський. – Скажімо, будинок отримує теплову енергію. Її треба розподілити по квартирах і виставити рахунки. Але треба сказати, що розподіл у середині будинку – послуга договірна, і її не мусить робити саме “Львівтеплоенерго”. Ми постачаємо тепло до будинку. А далі споживач уже може вирішувати, хто розподілятиме тепло в будинку”.

У “Львівтеплоенерго” абонентська плата встановлена у розмірі 6,73 грн за тепло і стільки ж за гарячу воду для тих будинків, де немає загального лічильника тепла. Там, де лічильник  є, абонплата буде вища – 24,18 за тепло і 27,30 за гарячу воду. Тобто додатково майже 52 грн. Більший тариф пов’язаний з тим, що до нього входить обслуговування лічильника. 

“Розподілом у будинку може займатись і, наприклад, ОСББ. Тоді воно  купує теплову енергію на зрізі будинку, а далі розподіляє само і може брати цю абонплату собі. Для ОСББ це було б значно вигідніше. Адже вони все одно нараховують квартплату, тож могли б нараховувати й плату за тепло по квартирах, – каже Богдан Камінський. – Щоправда, дуже невелика кількість ОСББ підписали угоди, і готові брати на себе розподіл тепла у будинку”. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: