Абітурієнт 2021: ціни за навчання і де у львівських вишах реально вступити на “бюджет”

Від сьогодні, 14 липня, можна подавати заяви та документи для вступу до вищих навчальних закладів.

Про це “Еспресо.Захід” повідомили у приймальних комісіях вишів. 

Зокрема, Роман Фафула, відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, розповів, що цьогоріч у його закладі на держзамовлення виділили 500 місць. Найбільше – на спеціальність Медицина – 440, а найменше – на спеціальності Стоматологія та Фармація – по 10 кожна.

“Вартість навчання за контрактом незначно піднялася порівняно з минулом роком: найдорожча спеціальність Стоматологія – 45 тисяч 200 гривень за рік, Медицина – 39 тисяч 500 гривень. Найменше студенти заплатять за здобуття фаху Фармація – 31 тисячу 300 гривень”, – сказав Роман Фафула.

За минулорічною статистикою, додає відповідальний секретар приймальної комісії медцніверситету, найбільше заяв було подано на спеціальність Медицина – понад 2 тисячі, а найменше – на спеціальність Педіатрія.

У документі, який оприлюднили на сайті вступної кампанії Львівського національного університету ім. Івана Франка, загальний максимальний обсяг прийому на “бюджет” – 2736 місць. Найбільший обсяг виділили на такі спеціальності: Право – 252 місць, Комп’ютерні науки – 222 місць, Філологія, германські мови і літератури (переклад включно), перша – англійська – 142 місця, Економіка – 116 місць. 

Найменшу кількість отримали спеціальності Філологія (словацька мова), Філологія (чеська мова), Філологія (турецька мова), Філологія (фольклористика), Електроніка та Харчові технології – по 5 місць кожна. Інженерія програмного забезпечення та Менеджмент соціокультурної роботи – по 6 місць. 

Найдорожчими спеціальностями (при навчанні за контрактом) є Право, Міжнародне право, Інженерія програмного забезпечення та Статистика – 38 тисяч 255 гривень. Філологія ( германські мови та літератури), Міжнародні економічні відносини та Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – 35 тисяч 195 гривень. 

Найдешевшими спеціальностями, за які платитимуть студенти Франкового вишу, є Математика, Середня освіта (географія), Середні освіта (історія), Науки про Землю, Мікро- та наносистемна техніка, Електроніка  – 23 тисячі 642 гривні за перший рік навчання. 

“Загальна кількість максимального обсягу прийому на “бюджет” у Національному університеті “Львівська Політехніка” – 2975 місць”. – каже Михайло Гончар, відповідальний секретар приймальної комісії Львівської політехніки.

Найбільшу кількість місць для безоплатного навчання одержали спеціальності Комп’ютерні науки – 391 місце, Комп’ютерна інженерія – 227 місць, Будівництво та цивільна інженерія – 205 місць, Інженерія програмного забезпечення – 168 місць. По 5 місць одержали спеціальності Соціологія, Металургія та Цивільна безпека. Спеціальність Технологія захисту навколишнього середовища – 6 місць. 7 місць отримала Нафтогазова інженерія та технології. Про це йдеться у документі на сайті Політехніки.

Щодо найдорожчої вартості навчання за контрактом, то за один рік на спеціальності Інженерія програмного забезпечення потрібно заплатити 36 тисяч гривень. На спеціальності Комп’ютерні науки – 35 тисяч гривень, а на Системному аналізі та Інформаційних системах та технологіях – 33 тисячі гривень. 

12 тисяч 500 гривень вартує рік навчання на спеціальності Професійна освіта (цифрові технології), 13 тисяч 800 гривень – Цивільна безпека та Металургія та інформаційно-вимірювальна техніка. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.