Четвер, 21 листопада

9 місць Львова кінця ХІХ століття у фотороботах Кароля Блейма

Одним з найяскравіших джерел, яке дозволяє нам поглянути на уже зниклий старий Львів є фотографія.

Діяльність львівських фотографів наприкінці ХІХ століття залишила для нас яскраві та неповторні образи міста.

Фотографія зафіксувала ті миті минулого, які уже не повернути, тому кожна з них по-своєму унікальна. Пропонуємо вам поглянути на образи старого Львова у роботах одного з львівських фотомитців – Кароля Блейма.

Високий замок. 1893

Високий замок. 1893

Курган Люблінської унії. Фото 1893 року. Замкова гора у Львові перетворилась на своєрідне місце прогулянок багатьох львів’ян після 1845 року, коли було збудовано ресторан та влаштовано декоративний грот з криницею та левами. У жовтні 1851 року Високий замок відвідав імператор Франц Йосиф, після чого гора отримала назву на його честь.

Планування парку розпочалось у 1864 році з ініціативи головного садівника міста Карла Бауера. У 1869 році, з ініціативи Ф. Смольки розпочалося спорудження кургану на честь Люблінської унії, внаслідок чого, рештки замку зазнали руйнації, і було насипано курган, який львів’яни можуть побачити і в наші дні, і який більше знаний як оглядовий майданчик. У 1893 році, Блейм зафіксував курган ще у відносно “свіжому” вигляді.

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році. Став був розташований на сучасній вулиці Вітовського . З 1820 року, його почали використовувати як військовий басейн та школу плавання.

Над ставом височіла Цитадель – комплекс фортифікацій споруджених у середині ХІХ століття.

Казарми Фердінанда

Казарми Фердінанда

Казарми Фердінанда. Споруда на сучасній вулиці Городоцькій, 40. У 1841-1845 рр. споруджені як будинок для казарм артилерії імені імператора Фердінанда. Від квітня 1845 р. тут розміщували піхотні частини.

Ріг вулиць Листопадового Чину і площі Св. Юра

Ріг вулиць Листопадового Чину і площі Св. Юра

Ріг вулиць Листопадового Чину і площі Св. Юра. На фото зафіксовано будинок видатного львівського живописця Яна Стики, який був споруджений за проектом архітектора Юліана Захаревича у 1889 році.

Крім житлової функції, будинок виконував також роль майстерні. Можливо, саме тут тривала робота над частинами знаменитої Рацлавицької панорами. Поряд з віллою Стики розташовані збудовані у 1890 році будинки на сучасній площі Св. Юра.

Початок сучасної вул. Личаківської

Початок сучасної вул. Личаківської

Початок сучасної вул. Личаківської. Ліворуч розташована незвична для ока сучасного львів’янина, не збережена споруда пожежної команди, споруджена у 1884 році і зруйнована близько 1930 року (зараз на її місці реконструйовані у радянський час укріплення монастиря бернардинів). Праворуч споруджена у 1805 році так звана кам’яниця Піллерів.

Склад паркетів

Склад паркетів

Склад паркетів. Невелике промислове підприємство на сучасній вулиці Жовківській. Представництво лісопилки графині Кароліни Маєр у Кам’янці Струміловій (сучасна Кам’янка Бузька), яке займалося виготовленням дерев’яного паркету.

Панянський став

Панянський став

Панянський став. Фото близько 1893 року. Рідкісне фото Панянського ставу, який був розташований між сучасними вулицями Вітовського та Зарицьких. Був одним з улюблених місць відпочинку львів’ян. Тут знаходилась купальня та човни, а взимку можна було покататись на ковзанах.

Домініканська гімназія

Домініканська гімназія

Домініканська гімназія. Німецька гімназія була утворена у 1818 році, вона містилась в кам’яниці на сучасній вулиці Підвальній. Сьогодні це львівська школа №8, яка відома як своїм високим рівнем викладання німецької мови так і тим, що тут вчилося чимало визначних львів’ян, зокрема видатний письменник-фантаст Станіслав Лем.

Вілла Адамських

Вілла Адамських

Львівська вілла кінця ХІХ століття. Одна зі споруд на вулиці Листопадового Чину. На сьогодні, ця споруда, яка була відома як вілла Адамських – не існує.

photo-lviv.in.ua


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.