Понеділок, 22 липня

50 років тому Володимир Івасюк написав свій перший хіт. Історія створення цієї славетної пісні

І навіть через півстоліття ця пісня зворушує серця. Днями “Я піду в далекі гори” потрапила до рок-чарту австрійського iTunes. Про це повідомив Тарас Чубай, що свого часу також переспівав знамениту пісню Володимира Івасюка.

Саме завдяки цій пісні Україна дізналася про цього композитора. А як він її створив? Розпитуємо у сестри Володимира, Галини Івасюк-Криси.

— Тоді, у 1968-му, десятеро студентів поїхали в Карпати. Краса там була неймовірна, — пригадує пані Галина.

— Ми піднялися на Драгобрат. Потім зупинилися у якійсь колибі й милувались, милувались, милувались. А Володимир тим часом щось строчив. Коли ж повернулися додому в Чернівці, зібрав усі нотатки докупи — і за тиждень пролунала “Я піду в далекі гори”.

— Мабуть, усю країну цікавить, хто ж та “люба і мила”?

— Мушу вас розчарувати, це просто образ. Тоді так прийнято було звертатися назагал до дівчат.

— Кажуть, що ім’я його музи — Ніна…

— То, певно, про Ніну Щербакову йдеться. Загалом, маєте рацію. Ось тільки Ніна у Володі була не одна. Він був дуже ефектним і популярним хлопцем, мав багато муз. Першим коханням стала дівчина, що вчилася з ним у Львівському медичному інституті, Людмила Шкуркіна. Саме вона його найбільше надихала на творчість.

— Як композитор відреагував на шалену популярність пісні “Я піду в далекі гори”?

— Відколи пісню вперше виконала наша подруга Ліля Відаш і її прокрутили на телебаченні, знайомий мотив справді лунав ледь не звідусіль. А потім народ одразу підхопив “Червону руту”, “Водограй”, “Смерічку”… Володя не коментував популярності першої пісні, та й загалом був доволі стриманим. У нього ніколи не виникала зіркова хвороба. Володимир просто жив своїм життям і багато працював. Бували дні, коли він творив і десять годин поспіль.

— А брат казав, які переспіви його першого хіта найбільше подобаються?

— До кожного, хто співав його пісні, він відчував авторську вдячність, але нікого не виділяв. Казав, що подобаються ті версії, які не спотворюють оригінал. Звісно ж, у виконанні Чубая пісня звучить просто чарівно.

Джерело: expres.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.