210 мільйонів на дороги. Які вулиці у Львові будуть ремонтувати у 2023 році

На реконструкцію вулиць у Львові з бюджету розвитку виділили 210 мільйонів гривень. З них 150 мільйонів — це заборгованість за виконанні ремонтні роботи за минулі роки. Мова йде про роботи, які підрядники виконували на вулиці Шевченка, Бандери і Пилипа Орлика. Про це Суспільному розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Вулицю Залізничну планують розпочати ремонтувати у 2023 році, каже директор “Львівавтодору” Микола Власюк.

“Буде дорожнє полотно, інженерні мережі, паркувальні лоти і розширення до трьох смуг, тобто виглядає проєкт цікавим. Там будуть велосмуги, будуть нормальні хідники, там заплановано близько 100 паркувальних лотів”, — каже директор комунального підприємства “Львівавтодор” Микола Васюк.

Ремонт доріг у Львові: що ремонтуватимуть у 2023 році
Залізнична вулиця. Фото: Суспільне Львів

На початок ремонтних робіт з міського бюджету виділили 10 мільйонів гривень. Проте перед тим, як приступити до ремонту, мають завершити експертизу проєкту. Цього року у Львові планують розпочати реконструкцію ще однієї вулиці — Миколайчука. Її протяжність понад 2,5 кілометри. Тож вулицю ремонтуватимуть у чотири черги.

“Ми плануємо розпочинати роботи безпосередньо по першій черзі в кінці 2023 року. Зараз розробляється проектно-технічне обґрунтування, розробляється проєктно-кошторисна документація. Перша черга планується здійснюватися на вулиці Миколайчука від вулиці Хвильового до вулиці Пилипа Орлика”, — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Ремонт доріг у Львові: що ремонтуватимуть у 2023 році
Вулиця Миколайчука. Фото: Суспільне Львів

На підготовчі роботи місто виділило 10 мільйонів гривень і ще 11 мільйонів — на початок ремонтних робіт.

“Весь спектр робіт: інженерні мережі, заміна теплотрас, прокладення трамвайної колії до мікрорайону Щурата і облаштування смуг для громадського транспорту. Від вулиці Лінкольна, від кінцевої трамвая, планується в межах цього проєкту прокласти вздовж вулиці Миколайчука трамвайну колію до мікрорайону Щурата і там облаштувати кінцеву з відповідними заїздами повноцінно для руху трамваїв. Це дасть можливість з’єднати мікрорайон Сихів з’єднати з мікрорайоном Щурата”, — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Ремонт доріг у Львові: що ремонтуватимуть у 2023 році
Директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило. Фото: Суспільне Львів

60 мільйонів гривень спрямують на ремонт перехідних і нових дорожніх об’єктів.

“Всі кошти, які є, більша частина — це борги, які були в минулому чи позаминулому році виконанні, але у зв’язку з воєнним станом була обмежена можливість їх фінансувати і ми віддаємо борги, як за 2020, так і за 2021 рік”, — каже засновник ГО “За якісний транспорт” Святослав Товстига.

Ремонт доріг у Львові: що ремонтуватимуть у 2023 році
Фото: Суспільне Львів

“Також частково передбачені гроші на будівництво мосту на Омеляна Ковча — 11,5 мільйонів. Це частина грошей, які вже після завершення експертизи, ми будемо готові проводити відповідну закупівлю. Термін виконання робіт орієнтовно 8 місяців”, — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Гроші скерують і на завершення реконструкції вулиці Шевченка. Її до кінця травня 2023 року планують відремонтувати і відкрити для проїзду.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.