На вихідних, 18−20 травня, поблизу Львова відбувся наймасовіший таборовий захід пластунів у цьому році. Понад півтори тисячі членів організації віком від 6 років приїхали на традиційне Свято Весни, що передує початку літнього сезону мандрівок і таборів.
Протягом трьох днів учасники Свята змагалися між собою у різноманітних активностях та спортивних іграх. Пластові курені показували свої вміння у наданні першої медичної допомоги, в’язанні вузлів, куховарінні, вмінні орієнтуватися за компасом та інших практичних навичках.
Усі, хто приїхав на Свято Весни, жили у наметах та самі готували собі їжу на вогні. Для більшості найменших пластунів це перший досвід ночівлі на природі, який запам’ятовується на все життя.
«Традиція проведення цього заходу дуже важлива, адже для багатьох молодших пластунів це перша можливість спробувати на практиці теоретичні знання, які вони здобували на заняттях під час зими. Окрім того, це можливість побачити велику кількість інших пластунів, та відчути єдність, яка надихає на працю протягом літа», — розповідає комендант заходу, старший пластун Роман Балук.
Між собою пластуни називають свою діяльність «Великою Грою», тож не дивно, що кожен пластовий захід має окрему тематику та легенду. Цьогоріч в Україні відзначають 100-річчя з дня заснування Чорноморського флоту, тож на Львівському Святі Весни головною темою було мореплавство. Протягом двох днів кожен курінь будував табір, який нагадував корабель або щось подібне.
Для цього діти використовували шнурки, дерево та різноманітні декорації. Тож у підсумку галявина перетворилась на гамірний порт із вітрилами, маяками і пристанями по яких ходять матроси. А одна команда навіть побудувала підводний човен!
Організацію цьогорічного свята весни взяв на себе курінь старших пластунів «Чорноморці», які протягом року проводять багато навчальних таборів на берегах водойм, використовуючи човни та інше спеціальне спорядження, а також підтримують контакти з державним військовим флотом. Тож на щоглі Свята Весни під час офіційних церемоній, поруч з державним, піднімали також прапор Військово морських сил України.
Після визначення переможців та закриття щасливі і втомлені учасники повернулися до Львова окремим електропоїздом, за що провід Пласту висловлює подяку дирекції Львівської залізниці.
Захід відбувався на території Аеродрому «Цунів» поблизу міста Городок, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Підтримайте проект на Patreon