Вишиті сорочки. Що диктує мода 2018?

Вишита сорочка – це тренд, який не виходить з моди. Мабуть, ви теж зауважили, що все частіше українці одягаються в національне. І не тільки у День вишиванки, чи День Незалежності, але й під час релігійних свят, найважливіших подій: одруження, хрестин…

Вишиті сорочки з моди не виходять, щороку вони закохують в себе ще більше людей по всій планеті.

Що ж цього року нам диктує мода? Які вишиванки сьогодні найпопулярніші?

Поради від дизайнерів

  1. Цього сезону модно обирати вишиті сорочки та сукні з натуральних тканин. Лляна вишиванка не лише гарно виглядає, але й носиться дуже добре, в ній зручно.
  2. Щодо кольорів, то найбільшу популярність цього року мають вишиванки у червоних тонах, жовто-гарячих та відтінках фіолетового та голубого.
  3. Орнаменти та узори. Цього сезону квіточки та рослинні орнаменти опинилися на другій щаблині. Сьогодні модними є різні геометричні фігурки, завитки, пташки та інше. Також популярними є вишиті сорочки з мінімальними узорами.
Вишиванка Гуцульська VS-1011

Вишиванка Гуцульська

Що каже історія та народні традиції?

Якщо ж ви вже обрали для себе вишиванку, то слід знати і про її «магічні властивості». Так, так, наші предки вірили, що національний одяг – це не просто вбрання, а захист від лихих сил, символ молодості чи зрілості.

Наприклад, вишиванку з червоними узорами вбирали молоді дівчата. Це символізувало їх молодість, силу та енергію. Сорочки з елементами синіх кольорів одягали жінки заміжні, старші. Таке вбрання означало, що жінка вже має дітей та чоловіка, вона старша та мудра. 

До слова, у давнину вишиті сорочки майже не повторювалися. Кожен орнамент був іншим. Пояснення цьому просте: копіювати узори з чужих сорочок вважалося поганою прикметою, можна було «скопіювати» собі чужу долю, або накликати лиха.

Вишиванка Борщівка VS-1088

Вишиванка Борщівка

Сьогодні у кожної українки чи українця є бодай одна вишита сорочка в гардеробі. А  наші предки мали цілі скрині цього добра. Дівчина, яка йшла заміж, повинна була мати не менше 30 елементів вишитого національного одягу. Якщо в неї серед приданого було більше 100 суконь та сорочок з узорами, її родину вважали багатою. Якщо ж, вишиванок було менше 40 – дуже бідною. Тож, можна тільки уявити собі скільки часу дівчата «віддавали» рукоділлю.

Ще цікаво, що для одруження дівчата вишивали особливі сорочки. Їх одягали лише раз у житті – на власне весілля. А після того вишиванка «відпочивала» у скрині. На хрестини немовлят теж одягали тільки у вишите. Це вважалося хорошим знаком того, що в дитини буде добра доля. Першу вишиванку новонародженим мали вишити хрещені матері.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.