1 червня школярі склали ЗНО з української мови та літератури. У соцмережах уже з’явилось найкумедніше із деяких творів, які написали учні. Деякі цитати оприлюднила вчителька з Києва, з гімназії “Діалог” Дарія Дмитрієва на своїй сторінці у Фейсбук.
Джерело: Твоє місто.
Цього року тема для власного висловлення на ЗНО була такою – «Як стереотипи впливають на життя людей». Вчителька каже, що з’ясувалося, що близько 20% випускників не розуміють, що таке стереотип навіть за умови пояснень і прикладів у самому завданні.
«Якось несподівано з’ясувалося, що приблизно 20% випускників не розуміють, що таке стереотип. Інакше як можна потрактувати фрази «стереотип – це зла і погана людина» або «я себе відношу до позитивного стереотипу, тому що мені це подобається». Скільки було прочитано про чорну кішку, порожні відра і блондинок хай залишиться нашою страшною таємницею», – пише вчителька.
- «А зараз моє типу есе на тему «Стереотипи».
- «Людина бере інших людей під одну граблю».
- «Гребти усіх підходящих людей під одну миску».
- «Китай заснував лапшу».
- «Борщ передається з покоління в покоління».
- «Я зараз візьму людство і поїду на мотоциклі».
- «Негативні стереотипи роблять мітинги».
- «Стереотипи – це настільки тонке поняття, що краще про нього забути».
- «Стереотипи з’їдають народ зсередини».
Доповнює перелік вчителька із Ніжина Людмила Коткова
- «Багато чоловіків думає, що вони розумніші за жінок. Так думав мій однокласник, поки не закінчив школу з гіршими оцінками, ніж у дівчат».
- «На мою думку, є негативні стереотипи. Із-за них з’являється багато міфів та неправдивої інформації. Наприклад, те, що чоловіки повинні платити за жінку в кафе чи ресторанах».
- «Бабуся звикла жити в селі й доглядати худобу, через що в неї з’явився стереотип, що всі мають мати вдома хоча би курей. Ми намагалися показати їй більш сучасні сім’ї, але це не змусило бабусю Олену передумати. Тепер ми страждаємо через курей, яких потрібно купляти кожного літа».
- «Стереотипи – це якась дурня, їх не існує».
Підтримайте проект на Patreon