Середа, 15 січня

За знищення мозаїки на магазині «Океан» забудовника оштрафують на 90 тисяч гривень

Забудовнику заборонили вести подальше будівництво, поки він не усуне недоліки, які виявила ДАБІ.

Міська Держархбудінспекція оштрафує забудовника ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» за знищення мозаїки на магазині «Океан» на понад 90 тисяч гривень. Про це повідомляє пресслужба ЛМР, пише Твоє місто.

ДАБІ завершила перевірку будівництва магазину та виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності. Зокрема забудовник відхилився від затвердженого проекту та зруйнував стіну з мозаїкою радянського періоду.

За результатами цієї перевірки щодо генерального підрядника будівництва склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Порушнику загрожує штраф у розмірі сорока п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб», — кажуть у інспекції. 

На Володимира Великого реконструюють радянську будівлю магазину «Океан». Візуалізація

Додамо, що з 1 липня прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2007 гривень. Тож забудовнику доведеться заплатити 90,3 тис. грн. Крім цього, замовнику та генпідряднику будівництва видали приписи про зупинення будівельних робіт, доки вони не усунуть виявлені порушення.

Нагадаємо, що у лютому ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію рибного магазину «Океан», який збудували ще 1982 році. Згідно з даними системи Youcontrol, компанія належить Володимиру та Наталії Швед.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Реконструкцію будівлі розпочали навесні, а 18 липня знесли стіну з мозаїкою, яку згідно з проектом планували зберегти. Наступного дня виконавчий комітет ЛМР зібрався на позачергове засідання та скасував містобудівні умови і обмеження на реконструкцію будинку.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик. Попри приналежість до стилю радянського модернізму, мозаїка не була внесена до офіційного реєстру пам’яток, тож не перебувала під законодавчою охороною. Його син Остап Патик каже, що повернути мозаїку в такому вигляді, в якому вона була, неможливо, хоча не заперечує, що через нові технології її можна відтворити, але це обійдеться забудовнику дуже дорого.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.