п`ятниця, 22 листопада

Бунт в США: злиття банд і введення військ у Балтимор

заворушення у Балтиморі 2015

Фото AFP

В Америці спалахнули нові заворушення після смерті в поліцейській дільниці затриманого афроамериканця

Президентство Барака Обами, окрім іншого, увійде в історію США, як період масових заворушень з боку “кольорового” населення. Нині влада заспокоює Балтимор (штат Меріленд), де в понеділок спалахнув бунт після похорону темношкірого 25-річного місцевого жителя Фредді Грея: він помер 19 квітня в поліцейському відділку від перелому шийних хребців. За версією правоохоронців, Грей, йдучи по вулиці і зустрівшись поглядом з поліцейським патрулем, раптово кинувся бігти. Коли його наздогнали і помістили в поліцейський фургон, він нібито почав поводитися оскаженіло, і тоді його закували в наручники по руках і ногах. Єдине, як прокоментував подію комісар поліції Балтимора Ентоні Беттс: Грею була надана медична допомога, коли він просив про неї.

Недомовленість з боку влади, а також підозри в застосуванні надмірної сили поліцейськими по відношенню до афроамериканця привели до такого ж сплеску насильства, як було восени в місті Фергюсон штату Міссурі – після того, як 9 серпня 2014 світлошкірий поліцейський там застрелив чорношкірого Майкла Брауна. У Балтиморі мирна демонстрація дуже швидко переросла в зіткнення з поліцією. За версією влади, до протестуючих приєдналися три Балтиморські відділення найбільших банд США, які оголосили війну копам. Щонайменше 15 правоохоронців отримали поранення, також були побиті кореспонденти телеканалу CCTV America і місцевої газети. Згоріло 15 будівель, у тому числі будинок перестарілих, що будуються баптистською громадою, і 144 машини, включаючи поліцейські.

Тепер на тиждень мер Балтимора Стефані Ролінгс-Блейк ввела комендантську годину в місті з 22:00 до 5:00. Губернатор штату Меріленд Ларрі Хоган ввів в місто півтори тисячі бійців Нацгвардії. На період внутрішнього розслідування обставин смерті Грея від роботи усунено шестеро поліцейських. Втім, американські експерти зазначають, що ці заходи дозволять лише загасити цей конкретний конфлікт в Балтіморі, але не вирішити проблему існування в одному суспільстві поліції, що дозволяє застосовувати надмірну силу, і темношкірої частини населення США, яке продовжує вважати себе ізгоями, навіть маючи на посту президента – свого представника. “У нашої нації величезні проблеми. Вчора горів Фергюсон. Сьогодні палає Балтимор. Завтра це станеться ще де-небудь …”, – написав у Twitter відомий нападаючий команди американського футболу New Orleans Saints Бенджамін Уатсон.

Те, що відбувається в Балтиморі порівнюють з тим, що трапилося в США 50 років тому – в далекому 1968 році, після вбивства борця за права афроамериканців Мартіна Лютера Кінга. Різниця в тому, що тепер відбулося безпрецедентне об’єднання найбільших американських банд, які раніше конкурували між собою.
Як повідомляє телеканал NBC, за кілька днів до заворушень в Балтіморі сталася таємна зустрічі лідерів бандформувань, включаючи ватажка найбільших банд в США під назвою Crips (“Кульгаві”) і Bloods (“Криваві”). Ці угруповання конкурували між собою з 1960-х років – Bloods була створена вуличними злочинцями, яким потрібен був захист від розправи над ними “кульгавих”. Тепер їх угруповання в Меріленді об’єдналися, і пообіцяли, в помсту за загибель Грея, знищити по одному офіцеру поліції.

Crips є злочинною спільнотою США, що складається переважно з афроамериканців, яким інкримінуються вбивства, грабежі, торгівля наркотиками та інші злочини. Найбільше Crips в Каліфорнії, звідки банда і почала розвиватися. Пізніше її “відділення” з’явилися і на протилежному березі США. Станом на 2007 рік, чисельність “кульгавих” оцінювалася приблизно в 40 тисяч чоловік.
Bloods – альянс афроамериканських вуличних угруповань Південного централу (Комптона, Інглвуда), а також передмість Лос-Анджелеса, який існує з 1972-го року. Їх чисельність владі точно невідома, проте Bloods серйозно поступається за чисельністю “кульгавим”.

Саме синхронною дією банд поліція Балтимора пояснює той факт, що одночасно з вуличними нападами на поліцейських були підпалені кілька будівель, щоб розосередити урядові сили за всіма місту.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: