п`ятниця, 22 листопада

В Непалі відбувся черговий землетрус

Новий землетрус в Непалі. Землетрус магнітудою 6,7 зафіксовано на схід від непальської столиці Катманду. Всього жертвами стихійного лиха, яке почалося ще вчора, стали більше двох тисяч чоловік. Постраждали майже п’ять тисяч.

Підземні поштовхи не припиняються в Непалі вже другу добу. Після першого потужного землетрусу магнітудою 7,9, що стався напередодні вранці, сьогодні на країну обрушився новий удар стихії магнітудою 5,6. Сейсмологи попереджали про можливість афтешоков – повторних підземних поштовхів. Але того, що ситуація розвиватиметься настільки катастрофічно, ніхто не передбачав. Станції спостереження зафіксували вже 58 афтешоков. Вони особливо небезпечні тим, що вже пошкоджені після першого землетрусу будівлі продовжують руйнуватися, не даючи працювати рятувальникам.

Повідомлення про нові жертви надходять щогодини. Поранено понад п’ять тисяч осіб. І рятувальники продовжують знаходити під завалами все нових потерпілих. Місць у лікарнях не вистачає. Першу допомогу надають прямо на вулиці. В уцілілих будівлях організовані пункти тимчасового розміщення, куди люди несуть одяг, ковдри і продукти. На вулицях населених пунктів панує хаос. Зруйновано дороги, не працює мобільний зв’язок, немає електрики.

Серйозно постраждала злітна смуга аеропорту в столиці Непалу Катманду. Через це ускладнено прибуття літаків з рятувальниками і спеціальним устаткуванням. Про намір забезпечити координацію міжнародної допомоги Непалу заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Надати допомогу державі, що терпить лихо, вже висловили бажання багато країн регіону, в тому числі Індія і Китай.
“Ми вже направили в зону лиха 40 фахівців з 38 бригади інженерних військ, 10 медиків головного військового шпиталю народної поліції Китаю та 12 експертів сейсмологічного бюро Китаю. І по мірі необхідності будемо нарощувати угруповання”, – заявив директор рятувального департаменту Сейсмологічного бюро Китаю Жао Мінг.

Відомостей про жертви серед українських громадян поки не надходило. На зв’язок з дипмісією вийшли вже кілька десятків громадян. У тому числі ті, кого землетрус застав під час сходження на найвищу вершину світу Еверест. Всього, за даними непальської поліції, на схилах гори знаходиться близько 1000 туристів. Приблизно половина з них – іноземці. Підземні поштовхи спровокували схід потужної лавини, під якою, за наявними даними, загинули кілька людей. В тому числі топ-менеджер компанії “Гугл” Даніель Фредінбург. На даний момент відомо про загибель 65 альпіністів. Всього ж, за оцінками фахівців, загальна кількість жертв землетрусу Непалі може перевищити 10 тисяч осіб.

Крім того, нанесена сильна шкода культурній спадщині Непалу. Зруйновано багато пам’ятників архітектури. У тому числі знаменита вежа Дхарахара. Споруда висотою 62 метри, побудована в 1832 році, входила в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вежа була однією з найпопулярніших визначних пам’яток Катманду. З неї відкривався прекрасний вид на долину, де розташована столиця країни. Цей землетрус став в Непалі найсильнішим за більш ніж 80 років. Сейсмологи попереджають, що афтершоки можуть тривати ще протягом трьох діб.

Фото: Global Look Press


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.