Львівська школа економитиме приблизно 200 тисяч гривень на рік, використовуючи альтернативну енергію.
У Львові виділили 1,3 млн грн із бюджету розвитку міста на будівництво дахової сонячної електростанції для середньої загальноосвітньої школи № 68, що на вулиці Дозвільній, 3.
Наразі міська влада працює над виготовленням проектно-кошторисної документації. Як розповів депутат ЛМР від партії «Громадський рух «Народний контроль» Тарас Ворко, який є ініціатором встановлення сонячної електростанції, щоб її спорудити, потрібно орієнтовно три місяці.
«Термін експлуатації цієї дахової сонячної електростанції – 25 років. Окупність проекту – 5,5-6 років. Відтак, у перспективі приблизно 20-ти років школа буде отримувати прибуток від роботи такої станції за рахунок економії на електроенергії», – каже депутат.
За його словами, потужність пропонованої сонячної елекростанції становитиме 35 тис кВт/год в рік, що дозволить школі заробляти упродовж року приблизно 200 тис. грн у рік. До прикладу, набір парт в один клас коштує 15 тис. грн.
«Такі станції можуть встановлюватися як на скатних дахах, так і на плоских. Але дуже важливо, щоб дах розташовувався так, аби максимальну кількість часу перебувати під сонячним промінням, що забезпечуватиме ефективність станції. Якщо дивитися у розрізі кількох десятків років, то цей проект значно зекономить державні кошти», – зазначив Тарас Ворко.
Як розповів директор школи № 48 Петро Гнус, коли до їхнього закладу надійшла така пропозиція, то у школі порадилися із батьками і вирішили підтримати ідею. Наразі вони очікують результатів тендеру, який обере виконавця робіт.
«Наша школа збудована ще у 1961-му році, тому часто потребує значних коштів на ремонт. На отримані від реалізації цього проекту кошти ми хотіли б налагодити в школі відеоспостереження для безпеки учнів, обладнати комп’ютерний клас, завершити ремонт фасаду… Потреб, насправді, дуже багато», – зазначив директор школи.
У перспективі депутати мають намір ініціювати цілий проект, який передбачатиме оснащення шкіл Львова сонячними електростанціями.
Підтримайте проект на Patreon