Погане авіасполучення з Європою та США гальмує розвиток ІТ-індустрії у Львові
Працівники львівських ІТ-компаній закликають збільшувати кількість міжнародних авіарейсів, які приймає львівський аеропорт. За даними спеціального дослідження, яке провели у львівському ІТ-кластері, найбільш необхідними є рейси до Лондона та Нью-Йорка. На думку фахівців, до цих міст літаки мають літати щонайменше двічі на тиждень.
Зараз міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького обслуговує рейси до 15 міст у 10 країнах світу. Натомість, зі Львова немає прямих рейсів у США та до більшості великих європейських міст. Тож пасажирам доводиться робити пересадку в Києві або в одному з європейських аеропортів.
Щоби ініціювати розширення наявного авіасполучення, львівський ІТ Кластер запустив проект ІТ Jet, в рамках якого було проведено дослідження: як часто львівські ІТ-спеціалісти літають у бізнес-подорожі. За словами Степана Веселовського, СЕО Lviv IT Cluster, проект має на меті збільшити кількість прямих перельотів зі Львова у різні куточки світу.
«Мала кількість авіарейсів погано впливає на ІТ-індустрію Львова, тому що знижується мобільність. Якщо людина зможе вилетіти зі Львова у Лондон і мати півдня для роботи там, то це буде перемога. Зараз такий шлях займає день. Наша мета – щоб час добирання до ключових ринків був коротшим. Це можуть бути краще сполучення з транспортними хабами або прямі рейси», – каже Степан Веселовський.
Протягом 2015 року року працівники львівських ІТ-компаній здійснили 6 021 бізнес-подорожей. Ці дані не включають туристичні мандрівки чи подорожі з метою відпочинку.
Найпопулярнішим напрямком ділових поїздок ІТ-спеціалістів зі Львова є США
Найпопулярнішими країнами для бізнес-подорожей серед ІТ-спеціалістів є США – 3101 перельотів, Велика Британія – 773, Німеччина – 420 перельотів, Польща – 307 перельотів, Ізраїль – 290, Швеція – 148, Росія – 148, Болгарія – 120 та Індія – 108.
Найбільше бізнес-подорожей львівські ІТ-шники здійснюють у такі міста: Нью-Йорк (1483 перельотів), Лондон (600), Сан-Франциско (375), Берлін (277), Тель-Авів (241), Краків (164), Софія (100), Москва (98), Стокгольм (94), Копенгаген (67) та Мумбаі (66).
Згідно дослідження IT Research, прогнозований ріст ІТ-індустрії становитиме 20% на рік. Згідно ж дослідженню PwC, до 2020 року кількість робочих місць в українській ІТ у цілому зросте вдвічі. Зокрема, за останні п’ять років ІТ-галузь у Львові збільшила свій оборот від 96 млн до 300 млн доларів США. Спираючись на ці дані, а також на дослідження авіаперельотів, можна спрогнозувати, що у найближчі роки кількість перельотів зросте вдвічі.
За прогнозами, у 2020 році кількість пасажирів зросте щонайменше вдвічі
За словами заступника львівського міського голови Андрія Москаленка, у 2016 році пасажиропотік львівського аеропорту в цілому зріс на 30-40%.
«Відкрилась низка нових сполучень, також тривають перемовини, аби можна було, даючи максимальну кількість бонусів з боку аеропорту і міста, залучити лоукост-перевізників, відкривати нові сполучення, які допоможуть розвивати бізнес, зокрема ІТ. Бізнес не має особливих меж і потребує максимально великої кількості подорожей», – каже Андрій Москаленко.
Дані цього дослідження є основою для перемовин з авіаперевізниками. У 2017 році для цього буде можливість, адже Львів подав заявку на проведення двох найбільших конференцій авіаперевізників Routes і Connect. У львівському аеропорту підтримали ініціативу ІТ-кластеру. Зокрема, директор Тетяна Романовська заявила, що Львівський аеропорт зацікавлений у розширенні географії польотів, готовий надавати інформаційну підтримку та взаємодіяти у перемовинах з авіакомпаніями.
Підтримайте проект на Patreon