Про це Суспільному повідомили власні джерела у правоохоронних органах.
Правоохоронці працюють на місці, де стріляли в Ірину Фаріон, Львів, 19 липня 2024. Суспільне Львів
Також у розшукуваного було невелика сумочка, саме там, за версією правоохоронців, могла бути зброя. Хоча інколи він приходив у двір з порожніми руками. Щодо зброї наразі тривають експертизи, адже на місці замаху знайшли гільзу.
Щодо підозрілого чоловіка у дворі Ірини Фаріон повідомлень на лінію 102 не надходило. Також мовознавиця не зверталася до поліції щодо погроз.
Також джерела Суспільного у правоохоронних органах повідомили, що є свідки, які вказують, що саме розшукуваний чоловік вистрілив в Ірину Фаріон. Наразі цей чоловік є основним підозрюваним у справі.
В день вбивства чоловік о 17:03 вже очікував на Ірину Фаріон біля будинку. Коли вона вийшла — здійснив один постріл у мовознавицю. Джерела у правоохоронних органах відзначили, що чоловік діяв професійно і прорахував усі варіанти розвитку подій. Під час замаху в районі, де жила мовознавиця, не працювали камери через відключення електроенергії.
Наразі правоохоронці досліджують записи і вивчають одяг та поведінку підозрюваного у вбивстві. Слідство вважає, що вбивство було замовним. Й у чоловіка можуть бути спільники.
21 липня правоохоронці оголосили у розшук чоловіка, який може бути причетний до вбивства Ірини Фаріон. На вигляд йому приблизно 20 років, Він худорлявої статури, зростом приблизно — 170-180 см.
Що відомо про вбивство Ірини Фаріон
- 19 липня, близько 19:30, невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому, після чого втік.
- Близько 20:00 Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова Наталія Матолінець розповіла що Ірині Фаріон провели операцію. Медикиня додала, що стан критичний: глибока мозкова кома.
- О 23:33 керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова повідомила, що врятувати Ірину Фаріон не вдалось.
- У Львові оголосили спеціальну поліцейську операцію для затримання стрільця — план “Перехоплення”. Пошуки стрільця тривають.
- Напад на Ірину Фаріон кваліфікували за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві загрожує позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.
- Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві “російський слід”.
- Правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетний до вбивства Ірини Фаріон. Він худорлявої статури, зростом приблизно — 170-180 см. У поліції оприлюднили фото і відео з розшукуваним.
Що відомо про Ірину Фаріон
Ірина Фаріон народилася у Львові. У 1987 році закінчила філологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. З 1991-го працювала у Національному університеті “Львівська політехніка”. Має звання докторки філології.
В останні роки радянської влади Фаріон була членкинею КПРС, хоча це заперечувала. Проте у 2013 році журналісти знайшли у Державному архіві Львівської області документи, які підтвердили цей факт її біографії. Мовознавиця відмовилася його коментувати та відповіла, що “Орлиця не звітує перед гієнами”.
Згодом вона пояснювала членство у КПРС спробою “розвалити партію зсередини”.
У 2005 році Фаріон стала членкинею ВО “Свобода”, а через рік — депутаткою Львівської обласної ради. У 2012 році її обрали до Верховної Ради 7-го скликання. Тоді ж Фаріон очолила підкомітет парламенту з питань вищої освіти Комітету з питань науки та освіти.
У період роботи у Раді Фаріон відзначилася рядом критичних заяв. Однією з найбільш відомих стала її оцінка знання української мови Миколою Азаровим — очільником уряду часів Януковича. Тоді вона заявила, що “мову не знають або ті, хто політично упереджені, або розумово відсталі”. Азаров тоді відповів, що не проти допомоги Фаріон в опануванні української.
Загалом, більшість заяв та висловлювань Фаріон, що викликали резонанс, стосувалися мовного питання. Одне з останніх — інтерв’ю, де мовознавиця різко розкритикувала українських військових, які продовжують спілкуватися російською мовою.
Після того, як розгорівся скандал, вона опублікувала слова підтримки на свою адресу одного зі своїх підписників з Криму. У публікації були персональні дані підписника. Після цього у Криму його нібито затримали російські спецслужби. Студенти вийшли на протест у Львові і вимагали звільнення професорки. 15 листопада 2023 року Львівська політехніка звільнила Фаріон. Проте у травні 2024 року Львівський апеляційний суд поновив її на посаді. На відшкодовані гроші жінка купила 11 дронів для ЗСУ.
Станом на 19 липня досудове розслідування у кримінальній справі проти Ірини Фаріон, яке відкрила СБУ ще у листопаді 2023 року — тривало. Зокрема, у статті про образу честі й гідності військовослужбовця.
Підтримайте проект на Patreon