Четвер, 21 листопада

Де піти до сповіді у Львові та як підготуватись

В Україні греко-католики та православні 5 травня святкують Великдень. Церква заохочує вірян сповідатись перед Великоднем та іншими великими святами, прийняттям інших таїнств і в поминальні дні. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

Священники кажуть, що за кілька днів до сповіді треба згадати всі скоєні від останнього покаяння гріхи та попросити вибачення у близьких. Прийшовши до церкви, скажіть священнику, що хочете посповідуватися. Вам покажуть місце, де відбуватиметься сповідь, і туди прийде священник. Він поставить вам кілька запитань, щоб з’ясувати, чи немає перешкод для сповіді.

«Впорядкування духовного життя – це особиста відповідальність кожного. Таїнство Сповіді – це віднова довіри до Бога. Коли ця довіра гасне, зʼявляється гріх. Гріх шкодить стосункам з Богом, з близькими і зі собою. Тому, все залежить від моєї особистої уваги до цих речей. Принаймні раз в місяць вартує приділяти час», – каже у коментарі Tvoemisto.tv керівник пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ отець Михайло Квасюк.

Де можна піти до сповіді у Львові

Зараз усі храми УГКЦ Львова відчинені, де є присутні священнослужителі, що сповідають. У кожній церкві різні години Літургій і Сповіді. Починаючи від 07:00 – до 10:00 год. О 18:00 відбувається Божественна літургія і сповідь. Зокрема, у Львові можна піти до сповіді до храмів УГЦК:

  • Собор Юра – пл. Святого Юра, 5;
  • Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла – вул. Театральна, 11;
  • Домініканського собору (греко-католицька церква Святої Євхаристії) – площа Музейна, 1;
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ –  майдан святого Івана Павла ІІ папи Римського, 1;
  • Храм святих Кирила і Методія –  вул.  Угорська, 1;
  • Храм Преображення ГНІХ – вул.  Краківська, 21;
  • Церква введення в храм Пресвятої Богородиці –  вул. Чукаріна, 5;
  • Церква Священномученика Йосафата – вул. Замарстинівська, 134.
  • Церква Всіх Святих Українського Народу – вул. Симона Петлюри, 32;
  • Церква Святих Ольги та Єлизавети – пл. Кропивницького;
  • Храм Володимира та Ольги – вул. Симоненка, 5а. 

Як підготуватися до сповіді

Через сповідь людина розпочинає нове життя, змінює життєві орієнтири, отримує силу робити добрі справи. До Сповіді потрібно підготуватися заздалегідь – щирою молитвою, постом і примиренням з усіма людьми. Це допомагає заглянути в себе, побачити свої гріхи і пізнати серед них головну свою гріховну недугу. Бажано прочитати літературу, присвячену Таїнствам Сповіді і Причастя.

«Я завжди раджу віднайти кілька хвилин часу для підготовки: місце, де мене не потурбують, тишина. Далі вартує помолитися до Святого Духа, щоб допоміг думкам пригадати вчинки свої. Відтак, коли пригадуємо вчинки що засмучують, в душі твориться жаль. Він підштовхує християнина до покаяння та до отримання прощення. Орієнтиром є 10 заповідей Божих, але найкраще придбати книжку доброї Сповіді, в якій детально пояснюється і заповідь кожна і гріх. Тоді людина розуміє свій вчинок, а ще краще розкопує коріння вчиненого гріха. І на останок – визнання перед Богом через священника своїх гріхів, обіцянка перед Господом виправитися і отримання покути (молитви чи чогось іншого), що допоможе зцілити рану», – каже отець.

Нагадаємо, цього року Великий піст 2024 для вірян розпочався 18 березня. Він є найдовшим і найсуворішим. Великий піст триватиме 48 днів – до 4 травня включно. Відтак світле Христове Воскресіння для православних християн та греко-католиків, які святкують за новоюліанським календарем, припадає на 5 травня.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.